cz  Czech      uk  EN

Na Štěpána vyjely speciální SKIBUSY do Jeseníků a Beskyd

Elektro Bus Skibus Arriva v Jeseníkách, foto: Arriva

Elektro Bus Skibus Arriva v Jeseníkách, foto: Arriva

 

V pondělí 26. prosince na 2. Svátek vánoční vyjely na své tradiční trasy severomoravské skibusy. O víkendech a svátcích dovezou lyžaře z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března. Navíc mohou lidé i nadále využívat turistbus z Olomouce na Ovčárnu, který jezdí o víkendech a svátcích celoročně. I tímto autobusem mohou milovníci zimních sportů cestovat se snowboardy, lyžemi a lyžáky.

 „Skibusy mají na severní Moravě už letitou tradici, ani letos jsme ale nezdražovali. Při cestě do 50 kilometrů zaplatí cestující za lyže nebo snowboard přepravné 7 korun, za delší trasu zaplatí korun deset,“ popisuje Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava. „Lyže i snowboardy se ukládají ve všech našich skibusech do zavazadlového prostoru, aby se nikomu nic nestalo. Případně o uložení lyží na jiné místo rozhodne řidič,“ vysvětluje Struhalová.

Skibusy do Jeseníků

Jesenické skibusy budou jezdit od 25. nebo 26. prosince až do března 2017. Nabídnou celkem 3  trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy a třetí z Olomouce. Všechny dovezou lyžaře až na Ovčárnu.

  • Linka 850864: Krnov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Pojede každý den od 25. prosince do 17. dubna a časy odjezdů naleznete ZDE.
  • Linka 910129: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Pojede o víkendech a svátcích od 26. prosince do 26. března a časy odjezdů naleznete ZDE.
  • Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna Jezdí celoročně o víkendech a svátcích kromě 11. – 26. prosince, Silvestra a Nového roku, časy odjezdů naleznete ZDE.

Víkendové linky navíc pojedou i ve dnech 27. – 30. 12. 2016.

Kromě skibusů mohou turisté a návštěvníci hor využít i s lyžemi také turistbus z Olomouce, který jezdí přes Rýmařov a Hvězdu až na Ovčárnu. Turistbus je v provozu celoročně o víkendech a ve dnech státních svátků.

Skibusy do Beskyd

Beskydské skibusy nabídnou 2 linky. Budou jezdit také od pondělí 26. prosince a sezóna jim skončí 5. března 2017. Dovezou cestující na Bílou v Beskydech jak z Nového Jičína, tak z Ostravy a pojedou vždy o víkendech a svátcích. V letošní zimní sezóně nebudou oba zajíždět na zastávku Staré Hamry, Stýskalonka.

  • Linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm – Čeladná – Bílá Pojede od 26. prosince do 5. března časy odjezdů naleznete ZDE.
  • Linka 910126: Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí – Bílá – Velké Karlovice Pojede od 26. prosince do 5. března a nahradila zrušenou linku 910130. Časy odjezdů naleznete ZDE.

Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „V minulé sezóně se těšily skibusy velkému zájmu, ty jesenické najely přes 25 000 kilometrů a přepravily přes 17 000 cestujících, ty beskydské pak více než 10 000 kilometrů a přepravily přes 3 000 osob. Věřím, že letošní sezóna bude stejně úspěšná,“ doplňuje Pavla Struhalová.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

,

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.