cz  Czech      uk  EN

TURANCAR CZ vystavuje na veletrhu

TURANCAR CZ vystaví na veletrhu Holiday World 2011 malokapacitní autobus ISUZU NOVO Ultra.

Nový model NOVO Ultra, který je v prodeji od poloviny loňského roku, není náhradou za svého předchůdce typ TURQUOISE, naopak ISUZU rozšiřuje modelovou nabídku řady nízkokapacitních turistických autobusů.

Koncepce NOVO vychází z osvědčeného autobusového podvozku za použití kompaktního žebřinového rámu, který zvyšuje celkovou tuhost a odolnost tohoto jinak velmi subtilního autobusu. Na evropský trh se tak dostává zcela nový autobus, který řadíme do kategorie obsaditelnosti do 28 osob. Je menší, lehčí, s lepšími jízdními vlastnostmi při zachování stávajícího výkonu motoru ISUZU Euro 5 EEV 140kW.

NOVO je současnou jedničkou na českém trhu v segmentů midibusů s obsaditelností 20 – 28 osob zejména s ohledem na poměr ceny, kvality a servisního zajištění. Cena základního modelu včetně klimatizace je do dvou miliónů korun bez DPH.

Nové inovativní prvky řízení a ovládaní významně přispívají k zabezpečení komfortu a bezpečnosti cestování. Změny pociťujeme díky úpravám přední nápravy a pérování, vozidlo plynule překonává nástrahy rozbitých českých silnic, řízení je přesnější a ještě snadnější. Osazením kotoučových brzd na všech kolech se autobus stává bezpečnějším, brzdný účinek je razantnější, přitom plynulý při všech režimech brzdění. Pracoviště řidiče zaznamenalo mnoho kosmeticky – praktických změn, zejména v ergonomickém uspořádání ovládacích a signálních prvků, které jsou jednoduché, přehledně umístěné v zorném poli řidiče a v dobré dosažitelnosti. Do všech poloh stavitelné sedadlo řidiče, tak jak jsme na to zvyklí z „dospělých“ autobusů, společně s nastavitelnou polohou volantu usnadňuje práci řidiči i na delších trasách. Příjemné změny také máme možnost zaznamenat ve zdokonalení systému vytápění a větrání jak kokpitu řidiče, tak prostoru pro cestující. Vozidlo je vybaveno novou výkonnější klimatizací. Nově použité izolační materiály významně přispěly k celkovému snížení vnitřní hladiny hluku.

Proměny jsou také patrné na samotné karoserii, kde ještě více převládají plasty. Osobitý nezaměnitelný vzhled zdůrazňuje zejména přední čelo, kde jsou stylisticky zvýrazněné futuristické prvky masky s nápadným chromovaným znakem ISUZU, geometrickým usazením reflektorů a mohutnými průduchy k nasávání chladícího vzduchu. Přední robustní sloupky zakrývají zpevněnou konstrukci rámu karoserie, která zabraňuje deformaci při převrácení. Horní hrana čelního skla dosahuje až ke stropní konstrukci a velká prosklená plocha tak umožňuje znamenitý výhled pro řidiče i cestující. Plastová skořepina střešního panelu plynule přechází v aerodynamický spojler, který zakrývá celou technologii klimatizační jednotky. Zadní čelo je protaženo až do výšky tohoto spojleru, a tak při pohledu zezadu nabýváte dojmu, že předjíždíte velký zájezdový autobus. Zadní čelo je vybaveno nově plastovým víkem zavazadlového prostoru a je osazeno moderním diodovým osvětlením všech zadních reflektorů. Při konstrukci bylo také pamatováno na úchytné body pro dodatečnou montáž závěsné přepravní skříně.

Přestože autobus dosahuje délky pouhých sedmi metrů, uveze až 27 pasažérů a při samotném pohledu do interiéru budete mile překvapeni jeho prostorností a vzdušností. Klasické autobusové uspořádání sedadel a rozteče mezi nimi umožňují komfortní cestování i skutečným dlouhánům. Pohodlná sedadla jsou polohovatelná i do středu autobusu, řady sedadel jsou vzájemně posunuty, což také přispívá k lepšímu pocitu a pohodlí cestujících. Celková koncepce uspořádání interieru je jiná, lepší, než jsme běžně zvyklí u této kategorie autobusů.

Novo je nový rozměr cestování s mnoha výhodami pro cestující i dopravce. Jedná se o spolehlivý, technicky nenáročný MIDIBUS s ideálním počtem sedadel, s výkonným motorem, zavazadlovým prostorem, s dobrým standardem vybavení, klimatizací, dvěma vchody a širokým spektrem využití, které zdůrazňujeme v rámci celoroční kampaně „ISUZU – BAREVNÝ SVĚT“

Navštivte nás na veletrhu Holiday World 2011 ve dnech 10. – 13.2. 2011 na volné ploše před Průmyslovým palácem, budeme se na Vás těšit.

TZ: Turancar s.r.o.
Text: Zdeněk Nesveda
Více informací na: www.isuzubus.eu

Isuzu Novo Ultra

Isuzu Novo Ultra

ISUZU NOVO Ultra

Komentáře uzavřeny.