cz  Czech      uk  EN

Scania představuje českou premiéru

Scania představuje českou premiéru autobusu Scania Touring HD na Holiday World 2011 (10. – 13. 2. 2011 Praha Holešovice, venkovní expozice)

Scania Touring byl vytvořen stylistickým oddělením Scania a vyvinut ve spolupráci s čínskou karosárnou Higer. Scania Touring je vhodný jak pro příležitostní zájezdovou dopravu, tak pro pravidelnou meziměstskou dopravu. Autokar byl představen ve 12-ti metrové 4×2 (dvounápravové) verzi na poslední výstavě Busword v Kortrijku. Výrobková řada byla rozšířena o další 13,7 metrů 6×2*4 (třínápravovou) verzi, kde třetí náprava je aktivně řiditelná. Oba modely jsou s bohatou výbavou a komfortní obsaditelností, 12-ti metrová verze 49+1+1 sedadel; 14-ti metrová verze 57+1+1 sedadel.

Scania Touring je poháněn motory o výkonu 400 a 440 koní, 12,7 litrů, splňující emisní normy s Euro 5 standardy. Motory Scania se systémem EGR (bez AdBlue a dalších aditiv a filtrů) a XPI common-rail systémem vstřikování mohou spalovat až do 100% bionaftu. Osmi a dvanáctistupňová převodovka Scania je nabízena s plně automatickým řazením (Scania Opticruise s automatickou spojkou). Výkonný Scania retarder, který zaručuje bezpečné a pohodlné sjíždění z kopce.

Design exteriéru
Typické vlastnosti Scania jako klínovité tvary vpředu a zaoblené rohy výrazně snižující vzdušný odpor. Zřetelné přední okno přechází do linie bočních oken. Tvarované blatníky a charakteristické zakončení do spojleru jsou stylistické elementy vytvářející pocit kvality a spolehlivosti. Přední maska autokaru je vybavena sdruženými světlomety s LED diodami a bixenonovými světlomety.

Interiér
Základní vybavení Scania Touring zahrnuje chemickou toaletu a kuchyňku Frenzel. Výběr vzájemně sladěných barevných sestav obkladů, čalounění a koberců poskytnou relaxační a příjemnou atmosféru pro cestující. Klimatizace na střeše a konvektorové topení patřící k standardní výbavě. Boční a zadní okna jsou dvojitá a probarvená. Audio-video výbava zahrnuje 17” LCD monitory vpředu a uprostřed autokaru, DVD přehrávač. Prostor pro řidiče má přátelsky ergonomické a prostorné sedadlo, stavitelný multifunkční volant, elektricky ovládaná a výhřívaná zpětná zrcátka, zpětnou kameru i ve
12-ti metrové verzi, kameru u středních dveří.

Scania Touring je přátelský i k majitelům dopravních firem, kdy v době dnešní finanční krize můžete tento autokar pořídit v ceně do 5.000.000,- Kč bez DPH v plně výše popsané výbavě. S výhodným financováním od Scania Finance je velice přístupným a jedinečným autokarem na trhu v České republice.

Technická specifikace vystaveného autokaru:

Scania Touring HD

Délka: 12.090 mm
Šířka: 2.550 mm
Výška: 3.600 mm
Obsaditelnost: 49+1+1
Vybavení: toaleta, ložnice řidiče, DVD s dvěma 17“ monitory, kuchyň Frenzel, zpětná a střední kamera
Motor: Scania DC13 05 400, 294 kW (400 koní) při 1900 ot/min., EURO 5 o objemu 12,74 litrů, kroutící moment 2.100 Nm při 1.000-1.300 ot/min, XPI, systém EGR bez dalších aditiv a filtrů
Převodovka: Scania GR875R
Palivová nádrž: 530 litrů

Zdroj:TZ Scania
Foto: Scania
Gren Pear tip

 
 

 

Scania Touring HD - 2

Scania Touring HD

Scania Touring HD

Scania Touring HD - 12 meters

Scania Touring HD - 12 meters

Scania Touring HD - 14 meters

Scania Touring HD - interior

Scania Touring HD - interior

Scania Touring HD - interior

 

Scania Touring HD

Scania Touring HD

 VIDEO Scania Touring HD

Komentáře uzavřeny.