cz  Czech      uk  EN

Česká premiéra midibusu ISUZU GRAND TORO na Transport Show 2024 v Brně

ISUZU GRAND TORO představil v Brně výhradní dovozce autobusů do ČR TURANCAR CZ . První výstava nákladních vozidel, autobusů a služeb pro silniční dopravce se uskutečnila ve čtvrtek 13. června 2024 na výstavišti BVV v Brně v pavilonu F. Úspěšná byla nejen výstava, ale i samotná značka ISUZU o kterou se tady zajímali mnozí návštěvníci nejen z řad dopravců.

GRAND TORO navazuje, na konstrukčně velmi podobné předcházející modely malých turistických turistických autobusů ISUZU TURQUOISE a NOVO Ultra/Lux. Liší se od nich zejména délkou 8,5 metrů, novým motorem Cummins a plně automatickou převodovkou Allison. GRAND TORO je již na první pohled od svých předchůdců hodně odlišné nápadným novým faceliftem. Podstatná změna je také v umístění druhých dveří ve středu vozu mezi nápravami, na rozdíl od předchozích typů s dveřmi v zadní části.

TURANCAR se dvacet let úspěšně specializuje na prodej a servis malých autobusů, příchodem GRAND TORO se řada turistických autobusu rozšiřuje o další rozměr, nejmenším je NOVO 7,3 m s kapacitou až 30 míst, následuje TURQUOISE 7,7 m s kapacitou až 34 míst, GRAND TORO 8,5 m s kapacitou 37 míst ( + 6 stojících) a největší je VISIGO až 39 míst. Hovoříme však o maximálním obsazení a prodejce doporučuje konfigurace s menším počtem sedadel.

GRAND TORO, podobně jak všechny ostatní modely, je představitelem autobusů s mimořádně flexibilními možnostmi využití v mnoha odvětvích typů dopravy. Je to rozměr použitelný v icomingové turistice, na transfery z nádraží a letišť do hotelů, na středně dlouhé výlety v rámci České republiky a blízkých cílů v Evropě, dobře se hodí pro sportovní oddíly, zájmové spolky a v neposlední řadě na zaměstnaneckou dopravu a školní autobusy, ale najdeme i další odvětví kde se již autobusy uplatnily.

Zdeněk Nesveda

.

.

.

.

.

.

.

.

Tagy: , , , , , ,

Komentáře uzavřeny.