cz  Czech      uk  EN

ISUZU rekordman v exportu autobusů v kategorii MIDI

Z uveřejněných údajů z roku 2023 agenturou Automotive Manufacturers Association (OSD) se v segmentu MDIBUS stal výrobce Anadolu ISUZU exportním lídrem s počtem 733 vyvezených midibusů s celkovým podílem 43 procent exportu. ISUZU exportovalo dvakrát tolik midibusů než jejich nejbližší konkurent.

Značka ISUZU posiluje svou pozici na zahraničních trzích s exportem 773 midibusů, zvýšila tím celkový počet vyvážených vozidel o 27 procent ve srovnání s rokem 2022 a dosáhla tak 43,8 % podílu na celkovém vývozu Turecka v kategorii MIDIBUS.

Moderní výrobní závod Anadolu ISUZU (foto: ISUZU)
ISUZU Turquoise, turistický midibus, délka 7,5 m, maximální kapacita 32 míst (foto: Zdeněk Nesveda)
ISUZU Novo Ultra, turistický midibus, délka 7 m, maximální kapacita 29 míst (foto: Zdeněk Nesveda)
ISUZU Visigo, turistický midibus, délka 9,5 m, maximální kapacita 39 míst (foto: Zdeněk Nesveda)
ISUZU NovoCiti Life, městský midibus, celková délka 7,8 m, maximální kapacita 60 míst (včetně stojících cestujících) foto: Zdeněk Nesveda

Zvýšený zájem o midibusy ISUZU jsme zaznamenali i v Čechách kam je dováží výhradní distributor společnost TURANCAR CZ. Nejčastěji se jedná o modely TURQUOISE, NOVO Utra/Lux, NovoCiti Life a Visigo. TURANCAR letos oslaví úspěšné 20. výročí působení ne českém trhu.

40 let od zahájení výroby autobusů a užitkových vozidel ISUZU v Anadolu

Významný evropský výrobce autobusu a užitkových vozidel Anadolu ISUZU oslavil také kulaté výročí v roce 2023, 40 let od zahájení výroby v Anadolu. Dnes úspěšně exportuje do 44 zemí světa a expanze výroby vozidel ve všech segmentech ISUZU neustále roste.

Zdeněk Nesveda BusPress

zdroj: Anadolu ISUZU

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.