cz  Czech      uk  EN

Autobusy a autokary Scania – velká rodina

 

Scania Touring HD X

Scania Citywide je nová, komplexní rodina elegantních nízkopodlažních a nízkoprahových městských autobusů s designem ve stylu, který byl poprvé použit na modelech Scania Touring. Všestranný autokar Scania OmniExpress, který je k dispozici ve 3 výškách a 12 délkách, lze přizpůsobit potřebám pravidelných i příležitostných linek. Vysokopodlažní dálkový autobus Scania Touring se vyrábí ve verzi se dvěmi nebo třemi nápravami. Scania Higer A30 je nový víceúčelový autokar na meziměstskou dopravu. Součástí strategie společnosti Scania je poskytovat zákazníkům řešení šitá na míru včetně dodávky autobusů, náhradních dílů a poskytování služeb podle individuálních potřeb.

Společnost Scania osvěžila svou nabídku autobusů a autokarů jednotným stylingem, díky kterému tato vozidla vyniknou v jakémkoliv prostředí. Kompletní řadu autobusů a autokarů Scania profituje v oblasti náhradních dílů a servisních služeb z globální a servisní sítě Scania.

Scania Citywide LF X

Scania Citywide LF

Scania-Citywide-LFA X

Scania Citywide LFA

Scania Citywide LE X

Scania Citywide LE

Nejnovější modelová řada Scania Citywide zahrnuje městské a příměstské autobusy. Nízkopodlažní verze (LF) jsou dvounápravové nebo kloubové autobusy s příčně uloženým motorem. Nízkoprahové verze (LE) jsou dvou-a třínápravové nebo kloubové autobusy s podélně uloženým motorem. Autobusy Scania Citywide pohánějí 9-litrové motory s výkonem do 360 koní.

Scania Higer A30 X

Scania Higer A30

Scania OmniExpress 3.20  X

Scania OmniExpress 3.20

Scania OmniExpress 3.60 X

 Scania OmniExpress 3.60

Scania Touring HD X

 Scania Touring HD

Novinkou je i všestranný autokar Scania OmniExpress, dostupný ve třech výškách a různých délkách, se dvěma nebo třemi nápravami. Může mít výbavu pro meziměstskou i dálkovou dopravu. Autobusy Scania OmniExpress jsou k dispozici s 9 – nebo 13-litrovými motory s výkonem do 360, resp. 480 k.

Modelová řada špičkových dálkových autokarů Scania Touring zahrnuje 12-metrový dvounápravový vysokopodlažní model a 13,7-metrový třínápravový model, oba s bohatou volitelnou výbavou. Autobusy Scania Touring pohánějí 13-litrové motory s výkonem do 480 koní.

Víceúčelový autobus Scania Higer A30 lze využít na různých pravidelných linkách, např. jako školní autobusy, na kyvadlovou dopravu nebo příležitostnou víkendovou dopravu. Díky robustnímu, účelnému designu jsou vhodné na aplikace, ve kterých jsou prvořadé provozní náklady a spolehlivost.

Podpora šitá na míru

Rozsáhlá síť prodejců a servisů Scania, zahrnující přes 1 000 prodejních a servisních míst v Evropě a kolem 1 600 na celém světě, je zárukou komplexní podpory, přesně přizpůsobené potřebám zákazníků společnosti Scania. Zákazníci mohou využít řešení, při kterých společnost Scania přebírá veškerou odpovědnost za udržování technického stavu a provozuschopnosti vozového parku, včetně provozování servisu.

Službu Scania Driver Training lze přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka – ať už jde o školení  základních řidičských návyků nebo školení vyžadované příslušnými orgány Evropské unie. Na požádání může společnost Scania zajistit osobní odborné vedení ři dičů a analyzování jejich výsledků.

Nabízená řešení lze zároveň přizpůsobit tak, aby dopravci mohli minimalizovat provozní emise CO2. Koncepce Ecolution by Scania zahrnuje minimalizaci emisí CO2 a snižování spotřeby paliva při jakémkoli druhu dopravy. Ecolution by Scania znamená maximální důraz na co nejvyšší účinnost vozidel, pokud možno s pohonem na některé z podporovaných paliv z obnovitelných zdrojů: bionaftu, bioetanol a bioplyn. Další součástí této koncepce je snaha o zachování špičkového stavu vozidla, a to pečlivou údržbou, jakož i odborným vedením vodičů v zájmu dosažení optimálních jízdních parametrů.

Služba Scania Fleet Management umožňuje sledovat vozidla a řidiče na webovém portálu, nabízejícím různé funkce na vytváření analytických zpráv včetně kompletního environmentálního hlášení o emisích a CO2.

Možnosti hnacích jednotek

Autobusy a autokary Scania jsou poháněny 9 a 13 – litrovými motory. Nabídka hnacích jednotek zahrnuje i všechny dostupná alternativní paliva – biodiesel, bioetanol, bioplyn – řešení, která umožňují provozovatelům minimalizovat emise CO2.

K dispozici jsou motory splňující aktuální emisní standardy Euro 6, EEV, Euro 5, Euro 4 a Euro3. Jsou
zkonstruovány na společné platformě. Využívají se obě technologie EGR a SCR v závislosti na podmínkách trhu, kvalitě paliva apod.

Všechny motory poskytují plný točivý moment od nízkých otáček (cca 1000 min-1), což umožňuje klidnou jízdu s řazením poskytujícím maximální palivovou hospodárnost s provozními otáčkami kolem 1100 – 1200 min-1, u dálkové dopravy při rychlosti 100 km/h.

Nabídka převodovek zahrnuje převodovky s manuálním a automatickým řazením (Scania Opticruise). Kromě autokarů pro dálkovou a příměstskou dopravu je systém Scania Opticruise k dispozici i pro některé městské aplikace. K dispozici jsou i automatické převodovky ZF.

TZ: Scania

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.