cz  Czech      uk  EN

Další rekordní rok: Flix ohlásil celkové tržby ve výši 2 miliard eur za rok 2023

 • Globální společnost Flix SE podnikající v oblasti cestovních technologií dosáhla v roce 2023 celkových tržeb ve výši 2 miliard eur, jedná se o meziroční růst o 30 %
 • Více než 81 milionů cestujících v loňském roce využilo služeb Flixu, to je meziroční nárůst o 34 %
 • Společnost Flix tak pokračuje na své cestě ziskového růstu. Ohlásila také výsledky upravené EBITDA ve výši 104 milionů eur, což je nárůst o 97 milionů eur
 • CEO André Schwämmlein: „Tyto vynikající výsledky potvrzují pozici Flixu jako globálního lídra v oblasti cestovních technologií“

  Finanční výsledky za rok 2023 v únoru zveřejnil Flix, globální společnost podnikající v oblasti cestovních technologií. Flix hlásí 30% nárůst celkových tržeb v roce 2023 a poprvé přesáhl 2 miliardy eur v tržbách za jeden rok. Společnost předčila svůj plán růstu o více než 25 %.

  Dopravními prostředky pod značkami FlixBus, FlixTrain, Greyhound a Kamil Koc v loňském roce cestovalo 81 milionů cestujících do více než 5 600 destinací, což představuje 34% nárůst ve srovnání s rokem 2022. Kromě toho Flix dosáhl výsledků upravené EBITDA ve výši 104 milionů eur, což představuje nárůst o 97 milionů eur ve srovnání s rokem 2022. To odpovídá výsledkům upravené EBITDA marže ve výši 5,2 %.
Flix Management Board – Christoph Debus, André Schwaemmlein, Daniel Krauss

 • „Silné výsledky v loňském roce potvrzují, že strategie, na jejíž realizaci neúnavně pracujeme posledních 10 let, je správná,“ říká André Schwämmlein, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Flix. „Loňské výsledky posilují pozici Flixu jako přední globální společnosti zabývající se cestovními technologiemi. Na dobrých technologických základech chceme posílit naši pozici globálního lídra, který poskytuje udržitelné a cenově dostupné cestování pro všechny.“

  Výrazný růst v roce 2023

  Flix zaznamenal výrazně pozitivní provozní a finanční výsledky na všech trzích a současně i ve všech službách – autobusech FlixBus, vlacích FlixTrain i službách pod značkou Kamil Koç v Turecku a Greyhound v Severní Americe.

  Evropa
  V Evropě Flix dosáhl celkového růstu tržeb o 46 % ve výši 1,186 miliardy eur. Tento vývoj v nejvyspělejším segmentu Flixu byl způsoben výjimečně vysokým nárůstem počtu cestujících ve výši 55 milionů, což je 41% nárůst ve srovnání s rokem 2022. V roce 2023 zahájil Flix provoz také na trzích ve Finsku a v Řecku, čímž zpřístupnil služby autobusů FlixBus ještě většímu počtu evropských zemí.

  Severní Amerika
  V USA, Kanadě a Mexiku cestovalo v roce 2023 autobusy FlixBus a Greyhound 12 milionů lidí, což je přibližně o 36 % více než v roce 2022. Celkové příjmy se zvýšily o 11 % na celkových 615 milionů eur díky vylepšené správě sítě autobusových spojů po úplné integraci spojů Greyhound do rezervační platformy Flixu v únoru 2023. To zákazníkům umožňuje snadněji vyhledávat a rezervovat v jediné integrované síti meziměstských autobusů a cestovat po celé Severní Americe.

Turecko
V Turecku vloni cestovalo s Flixem 14 milionů lidí – o 8 % více než v roce 2022 – a vygenerovalo celkové příjmy 189 milionů eur. To odpovídá růstu o 15 % ve srovnání s rokem 2022.

Globální expanze pokračuje

Se spuštěním provozu v Chile v říjnu 2023 je FlixBus nyní přítomen ve dvou latinskoamerických zemích. Uvedení na trh v Chile bylo pro Flix jedním z nejúspěšnějších v historii společnosti, v prvních týdnech provozu díky vysoké obsazenosti autobusů a včasným příjezdům1 překonal dokonce i Evropu. Flix dále pokračuje v úspěšné nabídce služeb v Brazílii, kterou vloni v největší zemi Jižní Ameriky rozšířil o dalších 35 měst, včetně Salvadoru a Fortalezy.

Na začátku února 2024 FlixBus zahájil provoz v Indii, druhém největším autobusovém trhu na světě2. Do země vstoupil s 200 každodenními spoji mezi 46 městy, mimo jiné spojuje Dillí, Lucknow, Jodhpur a Varanasi. Další nová spojení, včetně oblasti na jihu země, se již chystají.

Téměř 100 zastávek v Česku a nové regionální spoje

Na webových stránkách FlixBusu aktuálně koupíte jízdenky z necelé stovky zastávek a 60 českých měst. „Naší dlouhodobou vizí je rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti, zejména v regionech a oblastech s horším spojením s Prahou a evropskými metropolemi,“ uvádí ředitel české pobočky FlixBusu Pavel Prouza. „V loňském roce jsme otevřeli nové zastávky dálkových spojů například ve Frýdku-Místku, Příboru a Novém Jičíně. Místní obyvatelé tak získali každodenní přímé spojení s Ostravou, Olomoucí, Brnem a Vídní.” Minulý týden FlixBus oznámil novou zastávku v Klášterci nad Ohří v okrese Chomutov a pravidelnou zastávku na Letišti Václava Havla Praha na přímém spoji mezi Brnem a Karlovými Vary.

Podle údajů společnosti FlixBus vzrostl vloni zájem o cesty mezi Českou republikou a Polskem. V hlavní cestovatelské sezoně od dubna do září cestovalo na spojích do Polska o pětinu více lidí než v roce 2022. Mezi nejoblíbenější polské destinace patří velkoměsta Vratislav, Varšava a Krakov. Přímořské město Gdaňsk, odkud je to co by kamenem dohodil do letoviska Sopoty, zaznamenalo nárůst prodeje jízdenek dokonce o více než 27 % na přímých spojích z Česka.

„Loňský nárůst zájmu turistů z Česka o polské destinace na přímém spoji nás příjemně potěšil. Navýšení objemu přepravy v letní sezoně až o čtvrtinu potvrzuje trend, že dovolená u Baltu je pro Čechy zajímavou alternativou. Pro nadcházející letní sezonu v roce 2024 pravděpodobně přidáme další sezonní kapacity mezi Českem a pobřežím Baltského moře,“ dodává Pavel Prouza. FlixBus už začátkem tohoto roku ohlásil zahájení provozu nového přímého spojení z Prahy na Rujánu, která se nachází na německém pobřeží Baltského moře.

TZ: Flix

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.