cz  Czech      uk  EN

Arriva – Sezóna cyklobusů v Orlických horách začíná

Mapa Orlické Hory

 

O víkendu vyjedou Cyklobusy do Orlických hor, nová linka pojede už z Chrudimi a Pardubic

V sobotu 30. května se letos poprvé rozjede pět speciálních cyklobusových linek Arrivy, které dopraví výletníky i s koly až na vrcholky Orlických hor. Cyklobusy z Hradce Králové, Jaroměře, Nového Města nebo Náchoda budou jezdit o sobotách, nedělích a svátcích až do 28. září. Jedna z linek vezme turisty i do polské části Orlických hor. Letos poprvé pojedou cyklobusy už z Chrudimi a Pardubic.

Cyklobusy vozí speciální přívěs na kola, každý z nich zvládne převést 42 kol. K ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu kola 20 korun. „Letos je to už třináctá sezona Cyklobusů Orlických hor, jen během loňska jsme na našich linkách přepravili 7 943 cestujících a 2 841 jízdních kol,“ říká Jindřich Poláček, ředitel Arrivy východní Čechy. „Pardubický kraj se rozhodl letos nově objednat i linku pro cyklisty z Chrudimi a Pardubic. Z Chrudimi vyjede cyklobus na Šerlich v 7:15, z Pardubického autobusového nádraží v 7:45.“

 Cyklobusy jezdí zpravidla dvakrát denně. Na hory jedou ráno a po obědě, z hor do měst se vracejí dopoledne a v pozdním odpoledni.

Arriva zajišťuje v roce 2015 v Orlických horách pět cyklobusových linek:

linka 660053:  Šerlich – Dobruška – Třebechovice pod Orebem – Hradec Králové

linka 660055:  Šerlich – Nové Město nad Metují – Česká Skalice – Jaroměř

linka 660058:  Šerlich – Olešnice v O.h. – Nový Hrádek – Dobrošov – Náchod – Nové Město nad Metují

linka 000262:  Nové Město n.Met. – Náchod – Kudowa Zdrój – Zieleniec – Orl.Záhoří – Šerlich 

linka 620717: Chrudim – Pardubice – Třebechovice pod Orebem – Opočno – Dobruška – Šerlich

 

Orientační mapku linek najdete níže, kompletní jízdní řády a detailní mapu najdete na webu Arrivy východní Čechy.

 

Cyklobus do Železných hor jezdí už od 18. dubna

Cyklobus do Železných hor jezdí i letos od 18. dubna do 28. září na trase Pardubice – Chrudim – Horní Bradlo – Seč – Hoješín. Linka je určena především pro obyvatele a návštěvníky Pardubicka a Chrudimska, kteří se společně se svými bicykly mohou nechat ráno vyvézt do zajímavých míst Železných hor a odpoledne se autobusem opět vrátit, aniž by museli překonávat frekventované a pro cyklisty nebezpečné silnice v blízkosti velkých měst.  Jízdní řád linky najdete zde.

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

 

dekra_skola MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.