cz  Czech      uk  EN

Autobusy SOR pro společnost Arriva z evropských peněz

Foto_1-Moderni_autobusy_dopravce_Arriva_predstavene_v_Pribrami

Moderní autobusy Arriva na Příbramsku jezdí za podpory evropských peněz. Společnost Arriva Praha (dříve Veolia Transport Praha) pořídila v rozmezí let 2012 až 2014 s přispěním evropské dotace ROP Střední Čechy v rámci projektu modernizace vozového parku „Moderní autobusy společnosti VEOLIA TRANSPORT“ celkem 17 částečně nízkopodlažních autobusů v celkové hodnotě 65,898 milionů korun, výše dotace projektu dle smlouvy je 40 % z této částky (26 359 000 korun).

Autobusy SOR pro společnost  ARRIVA

Do provozu byly postupně uvedeny částečně nízkopodlažní vozidla SOR typů CN 10,5 (3 autobusy) a CN 12 (14 autobusů). Vozidla byla předána dopravci v několika dodávkách, poslední z nich se uskutečnila letos v dubnu (4 autobusy SOR CN 12). Všechny autobusy pořídil dopravce již v novém korporátním designu společnosti Arriva.

Foto_5-Zakoupene_autobusy_SOR_dopravce_Arriva

  Moderní autobusy Arriva Praha, foto: PAN Communications

Foto_6-Interier_novych_autobusu

  Moderní autobusy Arriva Praha, foto: PAN Communications

Nové autobusy jsou nasazovány na linky v oblastech Příbramska, Březnicka, Sedlčanska a Dobříšska s přesahem do hlavního města Prahy a jsou provozovány v závazku veřejné služby Středočeského kraje.

„Záměrem tohoto projektu realizovaného v období od září 2012 do června 2014 je modernizace vozového parku a zvýšení kvality úrovně veřejné autobusové dopravy s orientací na různé skupiny cestujících od rodičů s kočárky až po seniory. Zároveň chceme podpořit ekologičnost dopravy a pomoci rozvoji regionu, kterým je oblast spadající do Příbrami, Dobříše, Březnice a Sedlčan,“ uvedl při slavnostním představení vozidel Daniel Adamka, generální ředitel Arriva Transport Česká republika. „Zajímavostí tohoto projektu je, že jsme v rámci dodávky autobusů obdrželi 5000. vyrobený autobus značky SOR. Jde o typ CN 12, se kterým jezdí od března letošního roku pan řidič Radek Budíšek,“ dodal Adamka.

Foto_4-Castecne_nizkopodlazni_autobusy_SOR_s_mechanickou_plosinou_pro_snadny_nastup_a_vystup

Moderní autobusy Arriva Praha, foto: PAN Communications

Jubilejní pětitisící vyrobený autobus z Libchav má registrační značku 3AX 7857 a je provozován na linkách číslo 300028 D 28 Příbram-Milín-Březnice-Rožmitál pod Třemšínem, číslo 300031 D31 Příbram-Rožmitál pod Třemšínem-Věšín, Teslíny, číslo 300041 D41 Příbram-Milín-Solenice-Klučenice a číslo 300047 D47 Příbram-Pičín-Dobříš. Vozidlo měsíčně najede 4 300 kilometrů, jeho roční oběh činí 52 600 kilometrů.

Foto_2-Autobusy_byly_porizeny_za_prispeni_evropskych_penez

  Moderní autobusy Arriva Praha, foto: PAN Communications

„Jsem rád, že si můžeme prohlédnout nové ekologické autobusy, které mohly být pořízeny díky dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Ve středních Čechách tak letos bude jezdit téměř 100 autobusů, které byly pořízeny za pomoci evropských peněz,“ uvedl Václav Chytil, pověřený ředitel Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy.

Foto_3-Slavnostni_prestrizeni_pasky

Moderní autobusy Arriva Praha, (pásku zleva stříhají Petr Čihák, GŘ Arriva Praha, Daniel Adamka, GŘ Arriva Transport ČR, Josef Řihák, hejtman a Václav Chytil, ROP SČ) foto: PAN Communications

V současnosti Arriva Praha (Veolia Transport Praha) v provozovně Příbram nasazuje do provozu 73 autobusů pro výkony v závazku veřejné služby. Jejich průměrné stáří je 9,05 roku (stav k 30.11.2012). Modernizací vozového parku realizací tohoto projektu se sníží průměrné stáří vozidel na 5,68 roku (stav k 31.12.2014).

barevne_logo_ROP_(jpg)

Projekt nákupu nových autobusů je spolufinancován z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy.

Společnost Arriva Praha je součástí skupiny Arriva po akvizici mateřskou firmou Deutsche Bahn.

Více informací o společnosti naleznete na adrese: www.arriva-praha.cz

 

Arriva LOGO

 O skupině Arriva

Arriva v České republice provozuje téměř 2000 autobusů a 5 vlaků a zaměstnává přes 3200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá Arriva vedoucí postavení. Ročně přepraví 120 milionů cestujících.

Arriva v Česká republice je součásti skupiny Arriva, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 56 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

TZ: Arriva

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.