cz  Czech      uk  EN

Společnost Arriva objednala 80 autobusových podvozků u VDL

Nizozemská společnost VDL prostřednictvím svého zastoupení ve Spojeném království dodá v roce 2013 nejméně 80 autobusových podvozků SB – 200 pro dopravní společnost Arriva. Podvozky SB – 200 s řízením na pravé straně jsou určené pro nízkopodlažní městské autobusy s nástavbou irského karosáře Wrightbus, jsou osazeny americkými motory Cummins ISBe Euro 5 EEV, které se shodou okolností také vyrábějí v Irsku.

 Wrightbus na podvozku VDL SB-200, foto Arriva 

  Wrightbus na podvozku VDL SB-200, foto Arriva

Moderní podvozky VDL s motorem Cummins v kombinaci s převodovkou Voith vykazují mimořádné vlastnosti, nízkou spotřebu a provozní spolehlivost. (Identické podvozky jsou také používány u osvědčeného modelu VDL Citea LLE).  Arriva při rozhodování vycházela z předešlých zkušeností s nákupem obdobných podvozků od VDL.

V současné době má Arriva ve výrobě několik desítek poschoďových autobusů (doubledecker) na podvozku VDL DB – 300. Podvozky jsou speciálně navržené pro velké namáhání v náročném městském provozu s dlouhodobou životností a ekonomicky zajímavým provozem.

Připomínáme: Arriva London disponuje flotilou, která má více než 1 500 městských autobusů, jednopodlažních i poschoďových, v různých velikostech. Autobusy na podvozkových skupinách Dennis, VDL a Volvo jsou opatřeny karosériemi ADL a  Wrightbus. Arriva avizuje, že v nejbližší době současnou flotilu také rozšíří 51 hybridních autobusů.

Zdroj: TZ VDL, Arriva

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.