cz  Czech      uk  EN

Volvo prodalo 190 autobusových podvozků do Salvadoru pro BRT systém

Volvo B340M Articulado Brasil_2013_21

Společnost Volvo Bus Latinská Amerika prodala 190 autobusových podvozků určených pro metropolitní Integrovaný dopravní systém města San Salvador (SITRAMSS), hlavního města Salvadoru. Objednávka se skládá z 60 kloubových autobusů a 130 standardních autobusů Volvo. Všechna nová vozidla budou pracovat výhradně v BRT (Bus Rapid Transit) systému, který ve městě již vybudován. Téměř všechny vozidla budou vybavena zařízením Volvo Bus Fleet Management, který pomáhá dopravcům zvýšit efektivitu provozu zéjména při spotřebě paliva.

Volvo B340M Articulado Brasil_2013_22

„Opět jsme se účastní v procesu vytváření BRT systém v Latinské Americe. To je něco, nač jsme hrdí, protože naše vozidla přispívají k efektivitě provozu, který nabízí vyšší kvalitu života pro lidi, kteří žijí v našich městech,“ říká: Luis Carlos Pimenta , prezident společnosti Volvo Bus Latinské Ameriky.

Autobusy Volvo byly zakoupeny konsorciem tvořeným společnostmi Sipago a Subes. Prvních 40 vozů bude dodáno v prosinci tohoto roku, zbývající autobusy na jaře roku 2014. Zakázka je složena z dodávky 60 kloubových autobusů Volvo jsou B340M, 21 metrů dlouhých, s kapacitou pro 180 cestujících, 130 standardních autobusů Volvo B290R pro 90 cestujících. Marcopolo tradiční Brazilský výrobce autobusů s mimořádnou zkušeností se stavbou vozů pro BRT opatří podvozky karosérií.

Volvo B290R Urbano Brasil_2013_21

Téměř všechny vozidla budou vybavena zmiňovaným zařízením Volvo Bus Fleet Management, který umožňuje provozovatelům sledovat jejich autobusy v reálném čase.  Systém poskytuje informace o spotřebě pohonných hmot, emisích ze znečišťujících látek, hodiny v provozu a průměrné rychlosti pro každé vozidlo ve flotile, u každého jednotlivého řidiče. Sledováním polohy každého autobusu v reálném čase, je možné identifikovat zpoždění, problémy či odchylky v trasách  a vytvářet tak geografickou historii polohy.

„Tento systém umožní řídit efektivitu produktivity dopravce. Informace umožňují definovat cíle, identifikovat poruchy a přijímat opatření ke zvýšení bezpečnosti a ke snížení provozních nákladů na spotřebě paliva a snižovat náklady při údržbě, “ říká:  Euclides Castro, ředitel Volvo Bus Latinská Amerika.

Mimo jiné objednávka obsahuje technické poradenství VOLVO a posouzení charakteristik provozu města se správou agentury dopravního systému v San Salvadoru.

„Cílem naší práce je, aby odpovídala správnému nasazení vozidel v místních specifických podmínkách, chceme dosáhnout zvýšení efektivity, ale také zvýšení průměrné rychlosti autobusové dopravy,“ říká Idam Stival , technicko- prodejní inženýr , Volvo Bus Latinská Amerika.

TZ: Volvo Buses

Komentáře uzavřeny.