cz  Czech      uk  EN

Arriva představila nové autobusy na linkách z Hořovic a Berouna do Prahy

Foto bus Beroun

Tři zbrusu nové autobusy IVECO CROSSWAY vyjely dnes na pravidelné linky z Hořovic a Berouna do Prahy. Arriva je přivezla začátkem týdne od výrobce z Vysokého Mýta a ihned je nasadila do provozu. Cestující se s nimi potkají především na linkách Hořovice – Beroun – Praha a Králův Dvůr – Beroun – Praha. Nahradily starší Karosy z roku 2003.

„Speciálně pro linky do Prahy jsme koupili autobusy, které mají klimatizaci a také polohovatelná opěradla sedaček,“ říká ředitel PROBO BUS ze skupiny Arriva Zdeněk Abraham. „Budou nasazeny na linky, kde najezdí v průměru 110 tisíc kilometrů ročně, je to jeden z našich nejnáročnějších výkonů. Na linkách do Prahy se skoro nezastaví.“

Nové autobusy mají 49 míst k sezení, 28 na stání a místo pro kočárek. Vybaveny jsou také kamerou, která sleduje provoz před autobusem a bude průběžně zaznamenávat, co se na silnici děje. „Je to ochrana pro naše řidiče, aby měli případnou kolizi s ostatními účastníky silničního provozu zaznamenanou. Někdy je dokazování, jak se vše seběhlo, velice složité a kamera jim velmi pomůže,“ dodal Abraham.

TZ: Arriva

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepší reklamě

DEKRA ŠKOLA SMYKU

 

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.