cz  Czech      uk  EN

Nová Setra 516 HD ComfortClass na linkách Eurolines, 1.ČR!

Tři nové autobusy Setra 516 HD s motory Euro 6 na linkách Eurolines Touring Bohemia, provozovatel linek Eurolines v České republice, se rozhodl investovat do nejmodernějších dálkových autobusů Setra 516 HD/2 bezmála 1 mil. EUR (990 tis. EUR) a posílit tak svou exkluzivní pozici natrhu. Jako první v ČR zařadil do svého vozového parku nová dvouosá vozidla Setra ComfortClass 500 splňující emisní normu Euro 6.

„Tři nové autobusy S 516 HD/2 v luxusní výbavě Business Class představují úplně novou řadu a my jsme první, kdo jimi v České republice přepravuje své klienty. Motory jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí, protože splňují emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost u nových vozidel až v roce 2014,“ říká Pavla Lauermannová ze společnosti Touring Bohemia,provozovatele linek Eurolines v ČR. Od 21. 6. 2013 míří 3 nové Setry z Prahy do Brna, Bratislavy, Budapešti, Berlína a Drážďan a za uplynulý víkend přepravily bezmála 800 cestujících.

A v čem jsou autobusy Setra 516 HD/2 jiné?

Na prvním místě je bezpečnost. Nová generace vozidel je vybavena celou řadou prvků splňující nejvyšší bezpečnostní standardy: Front Collision Guard (FCG), elektronický stabilizační program (ESP), aktivní tempomat (ART) s brzdovým asistentem (ABA 2), asistent bdělosti (ATAS), asistent jízdy v jízdních pruzích (SPA) a automatická kontrola tlaku v pneumatikách (TPM). Také odpovídá požadavkům přísnější evropské směrnice ECE R66/01, která vstoupí v platnost v roce 2017. Tato směrnice definuje prostor pro přežití cestujících, který musí být zajištěn pro případ převrácení vozidla. Na druhém místě je komfort. V typicky bílých autobusech s designovým polepem Eurolines může komfortně cestovat 48 cestujících. Na delších tratích mezi evropskými městy poslouží k pohodlí ještě větší prostor mezi sedadly – s převratnou novinkou uspořádání sedaček tzv. „cik cak“, které umožní větší odstup od souseda v oblasti ramen. K dalšímu exkluzivnímu vybavení patří zdvojnásobený počet zásuvek 220 V (dříve 12, nyní 24), WiFi internetové připojení zdarma v ČR i v zahraničí nebo individuální multikanálový systém. Cestující mají k dispozici také denní tisk, časopisy a občerstvení. AC i WC jsou samozřejmostí.

Nová vozidla S 516 HD/2 jsou vybavena řadovými šestiválci OM 470 o objemu 10,7 l s výkonem 315 kW (428 hp) s maximálním točivým momentem 2100 Nm při 1100 otáčkách za minutu. Motor splňující emisní normu Euro 6 je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou GO 210. Nejen atraktivitu vzhledu, ale i ekologii a hospodárnost, které jdou u tohoto typu autobusu ruku v ruce, ocenil i Georg Kendlbacher, vedoucí Servisního centra Praha EvoBus Bohemia. „Velmi si vážím důvěry, kterou naši zákazníci vkládají do nových produktů pro větší atraktivitu svého vozového parku – i přes nelehké podmínky na našem i evropském trhu. Věřím, že otevíráme novou kapitolu našeho společného úspěchu.“

Nové autobusy vyrazily na své cesty v pátek 21. 6. 2013 a budou zajišťovat tyto trasy:

Praha – Brno – Bratislava – Budapešť (denně, z Prahy v 07:00 h, z Budapešti v 15:00 h)

Brno / Praha – Drážďany – Berlín (denně, z Brna v 06:00 h, z Prahy v 09:00 h, z Berlína v 15:00 h)

Praha – Brno – Bratislava (z Prahy ve 13:00 nebo 18:00 h, z Bratislavy v 7:30 nebo 12:30 h)

„Od roku 2009, kdy vyjely první autobusy ve výbavě Business Class, se nám koncept komfortního cestování se zaměřením na větší prostor a bezpečí maximálně osvědčil. Setra je pro nás image – je to dokonalá technika, elegantní design, skvěle propracované vybavení. V každém detailu je zde myšleno na „uživatele“ – ať už je to řidič, který se tu cítí jako pilot letadla nebo cestující, který má dokonalé pohodlí. Jsme hrdí, že můžeme být opět první,“ říká Pavla Lauermannová.

O Eurolines

V České republice je Eurolines od roku 1992 zastoupeno společností Touring Bohemia, s. r. o., která je provozovatelem pravidelných mezinárodních autobusových linek a nabízí spojení do více než 20 evropských zemí a téměř 150 měst.

TZ: Touring Bohemia/EvoBus Bohemia

 

reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PRÍLEŽITOSTÍ „

INFORMACE O DOPRAVNÍM VELETRHU EUROTRANS, klikni a jsi tam!

Komentáře uzavřeny.