cz  Czech      uk  EN

Setra Comfort Class 500 zahájení výroby

V minulém roce byl představen autokar Setra ComfortClass 500 jako první zájezdový autobus vyvinutý zcela v souladu s požadavky normy Euro VI. Od poloviny února jsou sériové vozy CC500 z výrobního závodu EvoBusu v Neu-Ulmu dodávány prvním zákazníkům.

„Ukončením vývojové fáze nové modelové řady a přechodem tohoto důležitého projektu do sériové výroby mohla být úspěšně upravena stávající výrobní matrice,“ komentoval Wolfgang Hänle, výrobní ředitel Daimler Buses, velký význam Setry Comfort Class 500 pro zajištění budoucnosti výrobních kapacit. Z počátku současně poběží výroba autobusů dvou generací a emisních norem Euro VI i stále platné normy Euro V.

 

Sesterské výrobní závody v Mannheimu a Ulmu tvoří páteř evropské výrobní sítě společnosti EvoBus GmbH, která zahrnuje celkem šest závodů v Německu, Francii, České republice, Španělsku a Turecku. Výrobní závod v českém Holýšově stojí na začátku výrobního řetězce, vznikají zde segmenty rámů karoserie a komponenty. Kvalita výroby v Holýšově do značné míry předurčuje finální kvalitu autobusů, proto jsou obecně používány ty nejmodernější pracovní postupy a technologie. V Ulmu se vyrobí asi 2500 vozidel každý rok od linkových až po luxusně vybavené dvoupatrové zájezdové autobusy.

Čtyřletá vývojová a testovací fáze dala vzniknout modelům ComfortClass S 515 HD, S 516 HD a S 517 HD, které byly představeny veřejnosti na mezinárodním veletrhu v Hannoveru (IAA) v září 2012.

Nová modelová řada ulmské značky je silně orientovaná na budoucnost a stanovuje si nejvyšší cíle z hlediska ekonomické efektivnosti, kvality, pohodlí a bezpečnosti. Díky meziresortní spolupráci od samého počátku vývoje až po uvedení do prodeje bylo zavedeno mnoho inovativních opatření a řešení, která byla exaktně hodnocena a měřena. Jedním z nich je testování optimálního designu v aerodynamickém tunelu, kdy se nový model chlubí výjimečnou aerodynamikou s rekordně nízkým součinitelem aerodynamického odporu 0,33.

Perfektní aerodynamika, lehká konstrukce se zvýšenou pevností přispěla k nižší celkové hmotnosti vozu a ve spojení s vyspělou technikou zaručuje snížení spotřeby paliva i dalších energii.

 Setra ComfortClass 500 splňuje emisní normu Euro VI a mnohá další bezpečnostní pravidla, jejíž dodržení bude legislativně vyžadováno v následujících letech. Z toho hlediska představuje ComfortClass spolehlivou investici, protože již dnes vyhovuje budoucím požadavkům.

TZ: EvoBus Bohemia

Za volantem autobusu Setra Comfort Class S 515 HD

Autobus SETRA 500 Comfort Class se představil ve světové premiéře!

Setra S 415 GT- HD Final Edition – potěšení z jízdy!

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.