cz  Czech      uk  EN

Až na vrcholky hor s cyklobusy Arriva!

 Cyklobus-Krkonoše
Vyzkoušejte teplické Cyklobusy, vezmou vás na vrcholky Krušných hor

S jarní sezonou se i letos rozjely teplické cyklobusy, které jezdí na Moldavu a na Komáří vížku. Cyklisté je mohou využít o sobotách, nedělích a svátcích až do 2. října. Za přepravu kola zaplatí 20 korun a na jeden přívěs za autobusem se vejde 20 kol. Loni jich přepravili přes tisícovku.

Na cyklobusy se o víkendu proměnily linky 484 a 493, které svezou cyklisty mezi 30. dubnem a 2. říjnem. K ceně klasické jízdenky cestující zaplatí za přepravu kola 20 korun v případě jízdenky pro jednotlivou jízdu, anebo 90 korun za celodenní jízdenku.

Linka 493 s přívěsem na kola jezdí pravidelně třikrát denně a dostanete se s ní až na Moldavu. Linka 484 jezdí s cyklopřívěsem čtyřikrát denně a odveze vás na Komáří vížku:

  • linka 484: Teplice – Srbice – Krupka – Krupka, Fojtovice, jízdní řád ZDE
  • linka 493: Teplice – Košťany – Hrob – Mikulov – Moldava – Dolní Moldava, jízdní řád ZDE.

Těší mě, že je o teplické cyklobusy stále veliký zájem, vždyť v loňské sezóně jsme přepravili 1091 kol,“ říká ředitel teplické Arrivy, Petr Havlík. „Zároveň jsme pro letošek připravili nová pravidla pro přepravu kol. Kola je možné naložit na přívěs jen bez zavazadel nebo předmětů, které by se mohly cestou uvolnit. Každý cestující dostane místenku s číslem stojanu na kolo a proti této místence kolo při vystupování zase dostane. Pokud ji ztratí, musí dojet až na konečnou a počkat, které kolo na něj zbyde. Chceme tím cyklisty chránit proti stále vynalézavějším lumpům, kteří by si mohli zkusit říct o kolo někoho jiného,“ doplnil Havlík.

Detailně jsou pravidla pro nakládání kol uvedena na webu Arrivy ZDE.

Arriva corporate logo - Frutiger Bold JPG
O Arrivě

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů a 4 vlaky a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících.

ARRIVA v Česká republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

TZ: Arriva

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.