cz  Czech      uk  EN

Ekoenergetyka: evropský standard nabíjení OppCharge pro elektrobusy

V Malmö budou tři tyto nabíjecí stanice sloužit parku třinácti elektrobusů Volvo 7900 Electric (foto: Volvo)

V Malmö budou tři tyto nabíjecí stanice sloužit parku třinácti elektrobusů Volvo 7900 Electric (foto: Volvo)

 

Dalším úspěšným dodavatelem dobíjecích stanic elektrobusů podle standardu OppCharge je polská Ekoenergetyka –

 K dodavatelům nabíjecích stanic pro průběžné dobíjení elektrobusů nabízejících evropský (a stále více i světový) standard OppCharge se k společnostem ABB, Siemens a Heliox již v roce 2017 připojil také polský dodavatel Ekoenergetyka a svými produkty dále dobývá Evropu. Svědčí o tom smlouva s městem Malmö z března 2018 na tři jeho nabíjecí stanice typu quickPOINT City Chargers využívající standard OppCharge, které zde budou dobíjet elektrobusy Volvo.

Ekoenergetyka již déle dodává nabíjecí stanice pro průběžné dobíjení čtyřpólovou pantografovou konzolí typu Schunk, nabízenou pod obchodní značkou quickPOINT Column Chargers, například pro rozsáhlý park elektrobusů v polském Krakově.

V červnu 2017 podepsala smlouvu na dodávku nabíjecích stanic quickPOINT City Chargers se standardem OppCharge pro nejsevernější evropskou elektrobusovou linku, nacházející se ve švédském městě Luleå, kde budou průběžně dobíjet pět elektrobusů od finského dodavatele Linkker. Nabíjecí stanice v tomto městě blízko polárního kruhu se zde budou muset vypořádat s tuhými arktickými zimami.

V Malmö budou tři tyto nabíjecí stanice sloužit parku třinácti elektrobusů Volvo 7900 Electric (viz foto), které budou uvedeny do provozu na konci roku 2018 a průběžně dobíjeny budou výkonem 300 kW. Elektrobusy budou v provozu na městské lince č. 7 dlouhé 14,7 km.

Nabíjecí stanice Ekoenergetyka quickPOINT City Chargers se standardem OppCharge nabízejí nabíjecí výkon až 1 MW (tedy 1000 kW) a pracují v rozmezí napětí 200–800 V DC. Jsou standardně dodávány pro připojení k veřejné distribuční síti 3× 400 V AC. Fungují v rozmezí teplot –25 °C až +40 °C. Komunikace vozidlo-infrastruktura vyhovuje normám IEC 61851-1, 61851-23, 61851-24, ISO 15118 a DIN 70121.

Jak patrno, standardizace průběžného dobíjení umožňuje městům stále více kontrahovat zvlášť nabíjecí infrastrukturu a vozidla s jistotou, že nedojde k problémům se systémovou integrací ani k uzamčení zákazníka (vendor lock-in) do závislosti na dodavateli jednoho konkrétního řešení, které je jinak zákonitým důsledkem rozmanitých individuálně konstruovaných systémů pro průběžné dobíjení. Kromě toho větší sériovost řešení vede k větší spolehlivosti díky průběžnému zdokonalování a odstraňování „dětských nemocí“, které se nevyhnou žádným zcela novým produktům. Důkazem toho je mj. projekt elektrobusů v norském Trondheimu, který předpokládá provoz vozidel od dvou různých výrobců se standardem průběžného dobíjení OppCharge.

redakce Smartcityvpraxi.cz

.

.

 O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

.


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.