cz  Czech      uk  EN

Průběžně dobíjené elektrobusy: standard OppCharge dobývá Velkou Británii

Transdev Blazefield : Harrogate Electric Bus (foto: ABB)

 

Velká Británie je jednou z evropských zemí, která aktivně testuje a rozvíjí provoz elektrobusů. V Nottinghamu jich dnes například jezdí téměř šedesát. Pokud jde o koncept průběžného dobíjení, byla pozornost dosud věnována především indukčním technologiím (viz osm elektrobusů v Milton Keynes). To se nejspíš brzy změní. I do této ostrovní země expanduje evropský nabíjecí standard OppCharge, který si dělá ambice na rozšíření také za oceánem v Kanadě a USA. V Harrogate, historickém lázeňském městě na severu Anglie, bude od roku 2018 jezdit osm elektrobusů Volvo s průběžným dobíjením standardu OppCharge od ABB. Smlouva na dodávku nabíjecích stanic, která je součástí celkového projektu zahájeného v únoru 2017, byla uzavřena v červnu téhož roku.

Podobně jako v lucemburském Differdange budou v Harrogate provozovány elektrobusy Volvo 7900 Electric. Jde o vozidla odvozená od plug-in hybridní verze Volvo 7900. Elektrobus je 12 m dlouhý, plně nízkopodlažní, se třemi dveřmi a přepravní kapacitou 85 cestujících (viz foto – zde bude pochopitelně v provedení pro levostranný provoz).

Nabíjecí stanice ABB HVC 300 P s pantografovou konzolí spouštěnou z pylonu do ližin ve střeše autobusu má modulární konstrukci, která umožňuje volbu nabíjecího výkonu 150 kW, 300 kW, 450 kW nebo 600 kW. Patří k ní rovněž osvědčený soubor připojovacích funkcí ABB umožňující maximální dostupnost, dlouhou dobu bezporuchového provozu a pohotový servis. Elektrická konstrukce je založená na OppCharge a IEC 61851-23, mezinárodní normě pro rychlonabíjení elektrických vozidel, která zaručuje přítomnost všech příslušných bezpečnostních systémů. Elektrická konstrukce je v souladu se všemi předpisy a systémová architektura a provozní zásady mají v odvětví automobilového průmyslu podporu i do budoucna. Nabíjecí stanice standardu OppCharge od ABB jsou již mj. součástí rozsáhlého projektu v Belgii.

Elektrobusy v Harrogate bude provozovat společnost The Harrogate Bus Company, která je dceřinou společností Transdev Blazefield. Tři nabíjecí stanice od ABB budou instalovány na zdejším autobusovém nádraží. Průběžné dobíjení potrvá tři až šest minut. Součástí dodávky od ABB pro Harrogate je i související elektrická rozvodna.

Průběžně dobíjené elektrobusy jsou součástí strategie dopravce, který usiluje o to, aby se Harrogate stalo městem nízkoemisních autobusů s využitím nejnovější světové technologie. Cílem je odstranit dopravní zácpy, zlepšit možnosti volného pohybu a vytvořit lepší prostředí v Harrogate i okolí. Celkový rozpočet projektu je 2,25 mil. liber (cca 67 mil. Kč). Projekt je spolufinancovaný britskou vládou prostřednictvím finančního nástroje Low Emission Bus Scheme.

redakce Smartcityvpraxi.cz

 

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

.

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.