cz  Czech      uk  EN

Společnost Dr. Richard koupila 64 autobusů MAN Lion City

H_Bus_EOT_MAN_Dr_Richard-01

Vídeň se sveze v autobusech MAN

 

Dopravní společnost Dr. Richard se rozhodla pro 64 městských  autobusů MAN. Rakouská dopravní společnost Dr. Richard objednala 64 městských autobusů MAN Lion´s City. Společnost zajišťuje dopravu pro dopravní podnik Wiener Linien a zhruba již 40 let se při tom spoléhá na vozidla od MAN. Autobus MAN Lion´s City dokázal přesvědčit ve srovnání s konkurenčními vozy. Kromě dobrého poměru výkonu k ceně se Dr. Richard rozhodl pro autobusy MAN také na základě jejich nízké spotřeby pohonných hmot. 15 autobusů je již provozováno na vídeňských linkách mezi ulicí Rennbahnweg a Prátrem. Zbývající autobusy budou dodány v květnu 2014. Vozidla MAN Lion´s City vyhovují emisní normě Euro 6.

„Po několika praktických testech autobusů Euro 6 dokázal MAN přesvědčit díky nižší spotřebě ve srovnání se svým předchozím modelem a díky osvědčené technice. V porovnání nižší náklady životního cyklu pak definitivně ovlivnily naše rozhodnutí. V současné době se můžeme odkázat již na první zkušenosti s nasazením v praxi a dosud se správnost našeho rozhodnutí potvrzuje“, uvedl Mag. Johann Strasser, technický ředitel společnosti Dr. Richard.

12metrové nízkopodlažní autobusy MAN Lion´s City pohání motor o síle 320 k. Autobusy jsou vybaveny šestirychlostní automatickou převodovkou ZF EcoLife s řízením závislým na topografii trati. Mají dvoje dveře, místo v nich najde celkem 87 cestujících, z toho 34 pasažérů se může posadit. Cestující s omezením pohybu profitují z dvojitého místa pro invalidní vozíčky. Klimatizační zařízení o výkonu 33 kW se stará o příjemné temperování interiéru během horkých dní. Orientaci cestujících napomáhá vnitřní informační systém. Z bezpečnostních důvodů je kabina řidiče od prostoru pro cestující oddělena integrovanými prosklenými dveřmi. Dva další autobusy MAN o délce 10,5 metru jsou nasazovány především na trasy plné úzkých a křivolakých uliček.

Dr. Richard je druhá největší autobusová společnost v Rakousku s flotilou zahrnující zhruba 800 vozidel. Jako jeden z prvních zákazníků na světě obdržel Dr. Richard městské autobusy řady MAN Lion´s City již v roce v roce 2005.

Foto: Petr Blaha ( uprostřed) , ředitel prodeje Bus na MAN Truck & Bus Österreich , předal autobusy MAN výkonnému řediteli  Mgr. Dr. Ludwigu Richardovi ( vlevo) a Mgr. Johannu Strasserovi (vpravo) , technickému řediteli  společnosti Dr. Richard.

Zdroj: MAN Truck & Bus

 BusPress: RUBRIKA MAN ZDE

MAN

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.