cz  Czech      uk  EN

Budoucnost je zelená – MAN Lion’s City Hybrid!

Vracíme se k hybridní technologii MAN, uveřejňujeme také zároveň zajímavá videa.  Lion’s City Hybrid je inovativní koncept od společnosti MAN.  Přináší sebou lepší ekologii a ekonomickou efektivitu městské dopravy. Výsledek je přesvědčivý: MAN hybridní autobus spotřebuje až o 30% méně paliva a šetří až 10.000 litrů nafty ročně. Emise CO2 se sníží až o 26 tun za rok. To znamená, že inovativní hybridní koncepce pohonu kombinuje minimální emise s maximální efektivitou a přispívá k větší efektivity dopravy v městských dopravních zónách.

BusPress internetový zpravodaj o autobusové dopravě dlouhodobě mediálně podporuje nové trendy  ve veřejné dopravě, jedním z nich je také právě projekt MAN hybrid.  Pokud máte také inspirativní námět s možností uveřejnění o pokrokových technologiích v osobní dopravě na silnicích nebo železnicích rádi budeme publikovat. Můžete použít formulář ve spodní části stránky, nebo e – mail: redakce@praha-tip.cz.     

Mezinárodní ocenění Design Award pro MAN Lion’s City Hybrid

MAN Lion’s City Hybrid byl oceněn na Challenge Bibendum 2011 v Berlíně (Prestižní mezinárodní akce pro udržitelný rozvoj v silniční dopravě). V první řadě byl oceněn za „esteticky propracovaný“ design městského autobusu, nový koncept je inspirativní a vzbudil zasloužený zájem u  projektantů, technických odborníků a novinářů.

  MAN Lion’s City Hybrid v Paříži

Mnichov se stal prvním evropským městem, kde byl poprvé nový MAN Lion’s City Hybrid uveden do provozu, dále potom můžeme již dnes potkat městské hybridní autobusy MAN v německém Hagenu, v Paříži, Barceloně, Miláně, Vídni a také v několika městech v Nizozemsku.  Projekt MAN hybrid, můžeme považovat za mimořádně úspěšný a přínosný pro ekologický vývoj dopravy v evropských městech. Pro ilustraci připojujeme, zajímavá videa o hybridních autobusech MAN.

BusPress o autobusech MAN jsme napsali

Text, Zdeněk Nesveda – zdroj: MAN Truck & Bus

VIDEO 1:  MAN Lion’s City Hybrid

VIDEO 2:  MAN Lion’s City Hybrid

VIDEO 3:  MAN Lion’s City Hybrid

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.