cz  Czech      uk  EN

Patnáct autobusů MAN Lion’s City Hybrid bude jezdit v Paříži!

MAN Lion’s City Hybrid přesvědčil pařížský dopravní podnik. Dopravní podnik RATP (Régie Autonome des Transports Parisiens) objednal 15 autobusů MAN Lion’s City Hybrid. Společnost RATP se rozhodla pro městské autobusy, které jsou v současnosti nejefektivnější z hlediska CO2 a nejvyspělejší po technické stránce. MAN Lion’s City Hybrid ukládá energii vznikající během brzdění do tzv. ultrakapacitorů a získává z ní hnací energii pro své dva pohonné elektromotory. Přesně odladěný energetický management řídí tok energie a odpojuje dieselový motor například při jízdě na volnoběh či při stání. Na zastávce hybridní autobus nevypouští žádné emise a rozjíždí se pomocí elektromotorů mimořádně tiše. Nízkopodlažní autobus tak uspoří až 30 procent paliva a současně i CO2 oproti srovnatelnému městskému autobusu s dieselovým pohonem.

Městský autobus MAN Lion’s City Hybrid je v hlavním městě Francie nasa-zován v rámci testování v praxi na různých linkách již od roku 2011. Docílená úspora paliva a vysoká spolehlivost hybridního pohonu byla pro RATP při objednání 15 autobusů MAN Lion’s City Hybrid určujícím faktorem.

 VIDEO: MAN Lion’s City Hybrid

 

Společnost RATP je jedním z největších provozovatelů městských autobusů v Evropě s vozovým parkem čítajícím zhruba 4 300 vozidel. Z toho je aktuál-ně 550 městských autobusů typu MAN Lion’s City.

 

MAN Group,

jeden z největších evropských hráčů v oboru dopravního inženýrství, dosáhl v roce 2012 obratu 15,8 miliard Eur. Je výrobcem a dodavatelem nákladních vozidel, autobusů, vznětových motorů, turbo techniky a speciálních převodových zařízení. Společnost MAN zaměstnává celosvětově 54 300 zaměstnanců. Na trzích, kam dodává své produkty, dlouhodobě zastává vedoucí pozice

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic

 

Komentáře uzavřeny.