cz  Czech      uk  EN

Ekologické hybridní autobusy MAN budou jezdit v Ingolstadtu

Před radnicí na náměstí v německém Ingolstadtu předali slavnostně zástupci společnosti MAN Truck & Bus tři městské autobusy Man City L s hybridním pohonem místnímu dopravci Ingolstadt GmbH.  Hybridní autobusy budou využívány na určených trasách ve městě Ingolstadt, včetně linky do továrny Audi.  Specifické výhody a vlastnosti nových ekologických autobusů: méně hluku v elektrickém režimu a výrazně nižší spotřeb paliva, komfortní prostředí pro cestující a pro obyvatele lepší životní prostředí současně.

Za přítomnosti parlamentní státní  tajemnice Spolkového ministerstva pro životní prostředí, ochranu přírody a jadernou bezpečnost, paní Ursuly Heinen – Esser,  Předal Josef Lechner, ředitel MAN Truck & Bus centrum Mnichov, klíče od nových autobusů na primátorovi  Dr. Alfred Lehmannovi a generálnímu řediteli INVG Dr. Robertu Frankovi.

 Pan Lechner řekl na prezentaci: „Jsme hrdí na to, že právě město Ingolstadt bude mít dopravu  založenu na inovativní technologii  autobusů MAN City Hybrid.“

Městské autobusy pro Ingolstadt dodá MAN na základě celoevropského výběrového řízení vypsaného pro hybridní autobusy, které se uskutečnilo na základě rozhodnutí dozorčí rady INVG,  se  kterou MAN  smlouvu také uzavřel.

Starosta Dr. Alfred Lehmann potvrzuje strategii  města Ingolstadtu v MHD , „Investovali jsme do udržitelné a úspěšné MHD, příkladem je  výstavba  nové stanici Sever a nové směry zlepšení služeb, modernizace vozového parku a nyní také i hybridní autobusy MAN v Ingolstadtu .“ Spolkové ministerstvo životního prostředí financovalo akvizici částkou téměř 200 tisíc eur .

Ingolstadt šel při nákupu autobusů s hybridním pohonem tím správným směrem,“ říká parlamentní státní tajemnice Ursula Heinen – Esser. Při předávacím ceremoniálu také dodala. „Novými autobusy Ingolstadt GmbH poskytuje nejen přínos pro životní prostředí, ale také dělá cestování autobusem  mnohem atraktivnější „.

Po několika letech výzkumu a vývojové práce,  jakož i intenzivním testování v laboratořích i na silnici, je Hybridní, městský autobus MAN v běžném od roku 2011. Nyní v Německu a dalších velkých evropských městech vytváří nový obraz městské moderní dopravy.

TZ: MAN Truck & Bus

Komentáře uzavřeny.