cz  Czech      uk  EN

Trolejbusy Solaris Trollino – Metrostyle budou jezdit také Castellón de la Plana

Solaris Trollino 18 AC MetroStyle 7

Španělské město Castellón de la Plana objednalo šest nových trolejbusů Solaris v atraktivním designu  MetroStyle, podobné těm, které již jezdí v Salzburku pouze s tím rozdílkem, že budou vybaveny elektrickou výzbrojí z plzeňské Škoda Electric. Je to již několikátý projekt, který zaznamenáváme, kdy Solaris spolupracuje se Škodovkou. Trolejbusy budou částečně také provozovány oddělených v pruzích mimo trakční vedení, jsou vybaveny určitou kapacitou baterií nabíjených během dne z horního vedení. Mimo provoz se baterie dobijí bezobslužným naváděcím systémem Optiboard.

Solaris Trollino 18 AC MetroStyle 4

 Ilustrační snímek, trolejbus Solaris Trollino 18 AC MetroStyle, foto: DPmČB

Celá zakázka pro Castellón de la Plana v hodnotě 3,5 milionu €, která zahrnuje dodání šesti  trolejbusů standardní délky, se uskuteční  ještě do konce roku 2014.

„významná zakázka dokazuje, že Solaris je vždy připraven plnit potřeby svých zákazníků a poskytuje jim inovativní řešení na míru šitých vozidel, která splňují jejich požadavky. Naše společnost proto  také posiluje své postavení na španělském trhu  a ukazuje na naši přítomnost v této zemi „, říká Martin Gruber  výkonný člen představenstva Solaris odpovědný za  proprodej , prodejní  marketing a zajišťování kvality.

 Zdroj: TZ: Solaris Bus & Coach

BusPress dlouhodobě sleduje a zároveň také podporuje význam rozšiřování elelektromobility ve veřejné dopravě. Trolejbusy, jak se zdá prožívají na mnoha místech svoji renesanci, jak si však vedou ve srovnání s ostatními dopravními prostředky, nejen na elektřinu máte možnost porovnat v rozsáhlé  případové studii „E-mobilita v MHD“ Jakuba Slavíka ze společnosti Consulting Services.

BusPress – Zdeněk Nesveda

Studie „E – mobilita v MHD“ ke stažení zde:  E mobilita v MHD

logo proelektrotecniky OK

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.