cz  Czech      uk  EN

Trolejbusy Solaris Trollino v atraktivní designu MetroStyle pro Salzburg

Městský dopravce Salzburger Lokalbahnen koupil 26 nových trolejbusů Trollino,všechny budou v atraktivním designu MetroStyle.Dodavatelem elektrické výzbroje je firma Cegelec. Salzburg důsledně investuje do rozvoje ekologických, bezemisních a tichých vozidel s elektrickým motorem. V rámci rozšiřování městských dopravních sítí zakoupilo rakouské město 26 nových článkových trolejbusů Solaris Trollino, s možností rozšíření smlouvy na dalších 14 kusů. Dodávka bude probíhat postupně do roku 2017.

Solaris Trollino MetroStyle

v sobě kombinuje nejnovější trendy autobusového průmyslu a zároveň drážních vozidel. Nabízí cestujícím propracovaný design, promýšlené praktické řešení interiéru nejvyšší kvality.

  • Tím, že jsme se rozhodli pro další článkové trolejbusy značky Solaris MetroStyle, získáme spolehlivý výrobek, který splňuje vysoké požadavky cestujících a zároveň požadavky našich zaměstnanců. Z tohoto důvodu nás to velice těší. Důsledně rozšiřujeme provoz vozidel s elektrickým pohonem ve veřejné dopravě a nové Trollino je pro Salzburg přínosem – říká Gűnter Mackinger, ředitel Salzburger Lokalbahnen.
  •  Svoji činností, směřující k trvalému rozvoji vyvážené dopravy, by si Salzburg bez pochyby zasloužil jméno „Trolejbusové centrum“ v Evropě. Jsme hrdí na to, že dodávka nových vozidel byla svěřena znovu nám – říká s uspokojením Solange Olszewska, předseda představenstva firmy Solaris.

Elektrická výzbroj bude dodána prostřednictvím dlouholetého technologického partnera firmy Solaris, firmou Cegelec a.s., která je českou pobočkou francouzské společnosti, která se specializuje na výrobu elektrických motorů, určených do vozidel veřejné dopravy.

Salzburg již používá 25 trolejbusů Solaris Trollino, které byly dodány v letech 2009 – 2012. Vozidla byla dodána v klasickém designu, nyní deset z nich přešlo na atraktivní design MetroStyle.

Elektrická mobilita je již více jak 10 let pro Solaris každodenností. Od roku 2001 firma dodala téměř 600 trolejbusů Trollino do 13 zemí a již několik let patří mezi evropskou špičku ve výrobě trolejbusů.

Doplňující informace:

Solaris Bus & Coach S.A. je v Evropě předním polským výrobcem městských autobusů Solaris Urbino, trolejbusů Solaris Trollino, meziměstských autobusů InterUrbino, autobusů speciálních a rovněž tramvají Tramino. Od chvíle zahájení výroby v roce 1996 firma vyrobila více než 10 000 autobusů, které jezdí po silnicích 26 zemí a více jak v 400 městech. Solaris Bus & Coach S.A. je rodinnou firmou. Zakladateli a vlastníky firmy jsou Solange a Krzysztof Olszewski. Firma uvedla nízkopodlažní autobusy na polský trh a v krátké době si vybudovala pozici lídra v tomto segmentu a drží ji do dnešního dne. Společnost neustále rozvíjí paletu svých výrobků. Nejnovějším z nich je zcela elektrický autobus Solaris Urbino electric.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A   foto: Cegelec

Více informací o společnosti Solaris Bus & Coach S.A. www.solarisbus.pl

BusPress: další odkazy  Solaris zde:

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.