cz  Czech      uk  EN

Rekordní rok 2013 pro společnost Solaris Bus & Coach S.A

 

urbino_12_electric OK

Lídr na autobusovém trhu předkládá výsledky své práce za rok 2013.V roce 2013 firma Solaris překonala svůj dosavadní rekord v prodaných vozech a jednoznačně, po jedenácté za sebou, udržela pozici lídra na polském trhu městských autobusů. Byl to rovněž rekordní rok polského výrobce také na zahraničním trhu.

Prodej

prodej_firmy_solaris_v_roce_2013_rozdeleni_podle_zemi_smallV osmnáctileté historii firma poprvé prodala takový počet vozidel. V roce 2013 to bylo dohromady 1302 autobusů, tramvají a trolejbusů. Předchozím nejlepším rokem byl rok 2011, kdy z továrny vyjelo 1205 vozidel. Na rekordní vysoký prodej v minulých dvanácti měsících měly vliv dodávky vozidel nejen k tuzemským zákazníkům, ale rovněž i vysoký prodej vozidel do zahraniční.

 

V minulém roce Solaris v Polsku prodal celkem 292 vozidel. Z toho se prodalo 251 nízkopodlažních městských autobusů Urbino, 36 trolejbusů Trollino a 5 meziměstských autobusů InterUrbino. Kromě dodávek vozidel ke svým stálým zákazníkům firma poprvé dodala autobusy do Kętrzyna, Gorlic a Przemyśla.

Prodej firmy Solaris v letech 2007-2013, počty v kusech

prodej_firmy_solaris_v_letech_2007_-_2013_small

zdroj: Solaris Bus & Coach S.A., leden – prosinec 2013

Prodej městských autobusů Urbino a trolejbusů Trollino v počtu 287 umožnil firmě Solaris, již po jedenácté za sebou, zaujmout první místo na trhu mezi výrobci městských vozidel. V minulém roce získal Solaris na tomto úseku 53% podíl.

Rok 2013 byl také rekordním v prodeji vozidel do zahraničí. Prodalo se kolem 1010 vozidel. Tradičně, již několik let, největší počet zahraničních zákazníků pochází z Německa, kde bylo prodáno dohromady kolem 210 Solarisů. Takový výsledek zaručil polskému výrobci, podruhé za sebou, třetí místo v prodeji na německém trhu. V září minulého roku vyjel na německé cesty dvoutisící Solaris.

JNV_Tramino

Značný podíl v uplynulém zahraničním prodeji měl také prodej vozidel v Srbsku. Byl realizován kontrakt na dodávku 200 článkových autobusů pro dopravce z Bělehradu.

Zcela novou exportní zemí pro Solaris byl v roce 2013 Izrael. Dopravce z Nazaretu, firma United Bus Services, koupila celkem 116 autobusů. Jednalo se o vozidla Urbino a meziměstské autobusy InterUrbino.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.,

 

Solaris_logoBusPress – rubrika SOLARIS

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.