cz  Czech      uk  EN

Solaris dodá 40 autobusů do Prahy

Firma Solaris vyhrála výběrové řízení na dodávku 40 autobusů Urbino 8,9 LE pro Dopravní podnik v hlavním městě České republiky. Prvních 10 kusů polských Solarisů bude předáno do konce tohoto roku. Dodávka dalších 30 autobusů proběhne postupně v následujících třech letech.

Vozidla značky Solaris jsou již českým cestujícím dostatečně známa. Autobusy a trolejbusy se znakem zeleného jezevčíka jsou do Čech exportovány již od roku 2000. V současné době je u 21 zákazníků provozováno téměř 500 (430) vozidel.

Solarisy jsou známy také již v Praze, kde však jsou doposud provozovány privátními firmami. Nyní je to poprvé, kdy polský výrobce zvítězil ve výběrovém řízení pro veřejný subjekt, který má ve svém vozovém parku kolem 1200 vozidel.

„Česká republika byla prvním exportním trhem naší firmy a dnes patří mezi hlavní odběratele našich výrobků. Těší nás každé prodané vozidlo, nicméně dodávka 40 autobusů do Prahy, která je jednou z nejoblíběnějších turistických destinací v Evropě, je naším mimořádným úspěchem” – řekla Małgorzata Olszewska, člen představenstva firmy Solaris.

Celkový objem kontraktu podepsaného s Dopravním podnikem hl.m. Prahy, akciová společnost, je 162 miliónů korun, což je téměř 6,5 miliónů EUR.

INFORMACE O FIRMĚ SOLARIS BUS & COACH S.A.

Solaris Bus & Coach S.A. je v Evropě předním polským výrobcem městských autobusů Solaris Urbino, trolejbusů Solaris Trollino, meziměstských autobusů InterUrbino, autobusů speciálních a rovněž tramvají Tramino. Od chvíle zahájení výroby v roce 1996 firma vyrobila více než 10 000 autobusů, které jezdí po silnicích 26 zemí a více jak v 400 městech. Solaris Bus & Coach S.A. je rodinnou firmou. Zakladateli a vlastníky firmy jsou Solange a Krzysztof Olszewští. Firma uvedla nízkopodlažní autobusy na polský trh a v krátké době si vybudovala pozici lídra v tomto segmentu a drží ji do dnešního dne. Společnost neustále rozvíjí paletu svých výrobků. Nejnovějším z nich je zcela elektrický autobus Solaris Urbino electric.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

BusPress: o Solarisu jsme napsali

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.