cz  Czech      uk  EN

Sedmdesát autobusů Solaris pro rumunské město Pitesti

solaris_urbino 1 OK

V posledních prosincových dnech 2014 Solaris podepsal smlouvu na dodávku sedmdesáti nízkopodlažních autobusů Urbino 12 s městem Pitesti, které se nachází nedaleko od hlavního města  Bukurešť.  Je to jedna,  z další velkých zakázek pro rumunský trh, mimořádně významná pro další směřování polského výrobce autobusů.

Předmětem kontraktu pro dopravní městskou společnost SC Publitrans 2000 SA je dodání plně nízkopodlažních autobusů s klimatizací, vybavené LED denní m svícením. Mimo další, autobusy budou vybaveny Informační mi systémy pro cestující a kamerovým systémem zabudovaným v interiéru i zvenčí autobusu. V autobusech budou použity motory Cummins ISB6.7 280b (204 kW), které splňují nejnovější emisní normy Euro 6.

Podepsaná smlouva Solaris zavazuje dodávku sedmdesáti autobusů pro město Pitesti splnit konce května letošního roku.

Polský výrobce autobusů je na rumunském trhu již několik let. Společnost Solaris dodala, mimo jiné deset Solaris Urbino 12 pro město Oradea a dvacet osm  trolejbusů Trollino na sever země do Baia Mare.

V loňském roce se skupina rumunských měst, ve kterých jezdí autobusy ve znamení zelené jezevčíka, rozrostla o další dvě, Cluj-Napoca hlavního města Transylvánie a Rumunska Craiova. V Cluj-Napoca jezdí od loňského roku čtyřicet kloubových Urbino 18 a v Rumunska Craiova sedmnáct Solaris Urbino 12.

TZ: Solaris Bus & Coach

solaris_urbino OK

Model Solaris Urbino 12 pro město Pitesti, foto: Solaris Bus & Coac

Solaris_logo

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.