cz  Czech      uk  EN

Tramvaj Solaris Tramino – další zastávka: Braunschweig

Firma Solaris vyhrála další kontrakt na dodávku tramvají do Německa. Tentokrát polský výrobce dodá 15 nízkopodlažních tramvají značky Tramino městskému dopravci z města Braunschweig.Tramvaje pro Braunschweiger Verkehrs-AG budou jednosměrné, 100% nízkopodlažní a budou se skládat ze čtyř článků o celkové délce 36 metrů. Vagóny budou vybaveny podvozky přizpůsobenými výjimečnému –  odlišujícímu z tohoto pohledu kolejovou dopravu w Braunschweig – rozchodu kolejí o šířce 1100 mm (jediné město s tímto rozchodem v Evropě). V prostorném interiéru nového Tramina je plánováno 201 míst pro cestující, z toho 77 míst k sezení. Rychlou výměnu cestujících zajistí 6 dvoukřídlých dveří.

SOLARIS – Tramvaje Tramino

Hodnota tohoto kontraktu, podepsaného německým dopravcem, činí 33 mil. Euro, včetně servisního paketu a sady náhradních dílů. Dodávka prvního vozidla bude v květnu 2014, ostatní z 15 Tramino dorazí do Braunschweigu v prosinci 2014. Braunschweiger Verkehrs-AG může rovněž využít opce na objednání dalších tří tramvají Tramino.

 „Objednáním Solaris Tramino náš zákazník, Braunschweiger Verkehrs-AG, získává ne pouze technicky vyspělou tramvaj, ale rovněž vozidlo atraktivního designu, které zpestří výzor města. Jsem přesvědčena, že cestující v Braunschweigu se rychle přizpůsobí komfortu cestování, který nabízejí tramvaje značky Solaris”, říká Solange Olszewská, předseda představenstva Solaris Bus & Coach a.s..

Georg Hohmann, předseda představenstva Braunschweiger Verkehrs-AG, dodává: „Solaris porazil svou nabídkou jiné evropské výrobce, předhánějící se o objednávku. Jsem přesvědčen, že jako rodinná firma se svou filosofií činnosti a také stylem vedení se k nám hodí přímo ideálně”.

Solaris Tramino byl poprvé prezentován v roce 2009. V květnu tohoto roku byla ukončena realizace prvního kontraktu na dodávku 45 nízkopodlažních Tramino do MPK Poznaň. Dále v polovině roku 2013 bude pět tramvají Tramino dodáno do Jeny. Budou to první polské tramvaje na německém trhu.

TZ: SOLARIS BUS & COACH S.A

 

 

Komentáře uzavřeny.