cz  Czech      uk  EN

Solaris vyrobí 67 autobusů pro bulharský Burgas.

Solaris úspěšně kráčí napříč Evropou. Exportní aktivity významného polského výrobce autobusů směřují do západní i východní části Evropy. Solaris posiluje také v České republice, kam mimo autobusů dováží nezanedbatelné množství velkokapacitních trolejbusů.

Úspěšný obchod společnosti Solaris v Bulharsku

Do známého turistického centra Burgas na pobřeží Černého moře dodá Solaris v první polovině příštího roku 67 autobusů Urbino, 39 vozů v klasické délce 12 m s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a 28 autobusů kloubových Urbino 18 s dieselovým motorem.

Paní Solange Olszewská, členka představenstva, šéfka marketingu a prodeje říká:Prodat 67 autobusů pro veřejnou dopravu v silném konkurenčním prostředí je úspěch. Jsme rádi, že máme tu čest dodat naše autobusy právě do Burgasu. Vynaložíme co největší úsilí, abychom cestujícím brzo zajistili komfortní a pohodlné cestování právě autobusy Solaris“.

V Bulharsku již dobře znají trolejbusy Solaris Trollino, vyrobené v Poznani, kterých jezdí v hlavním městě Sofii třicet. Bulharsko je jen jednou z 26 zemí, kam autobusy a trolejbusy firma Solaris vyváží. V celé Evropě je téměř 400 měst, kde můžeme potkat více než 10 000 autobusů a trolejbusů značky Solaris v nejrůznějším provedení.

text: Zdeněk Nesveda

zdroj, foto: tisková informace Solaris Bus & Coach S.A.

 

 

 

VIDEO: Solaris Urbino CNG

V rámci projektu Eurotrans – Autotec se zájmem sledujeme aktivity tohoto významného výrobce autobusů, trolejbusů a tramvají, který i navzdory poměrně krátké historii zaujímá pevnou pozici na evropském trhu v oblasti dopravních prostředků pro veřejnou dopravu. Připomínáme, že nový mezinárodní veletrh Eurotrans se uskuteční  v Brně v příštím roce ve dnech  11.-14.9.2013. Jedním z důležitých témat bude právě veřejná hromadná doprava ve městech a obcích.

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.