cz  Czech      uk  EN

Solaris vyrobí 200 kloubových autobusů pro Bělehrad!

Zástupci polského výrobce autobusů Solaris Bus & Coach SA podepsali 8. 3. 2013 smlouvu na dodání 200 kusů nízkopodlažních, plně klimatizovaných kloubových autobusů Solaris Urbino 18 pro město Bělehrad s městskou dopravní společností GSP Beograd / ГСП Београд.  Solaris zvítězil ve veřejné soutěži, které se mimo jiných také zúčastnily MAN, Volvo, Lejland Asok a Iveco Irisbus.

Celkový objem zakázky dosáhne 64 miliónů Eur, první autobusy se v Bělehradu se objeví na přelomu června a července, všechny autobusy dodá výrobce nejpozději do října 2013.

„Je nám potěšením, že se nám podařilo vyhrát v konkurenci nejvýznamnějších výrobců z celé Evropy. Nabídka Solarisu se ukázala být tou nejlepší. Přestože naše značka na srbském trhu není ještě příliš známá, nabídli jsme společnosti GSP i cestujícím v Bělehradě výrobek nejvyšší úrovně, který zaručuje komfortní a bezpečné cestování“, říká paní Margaret Olszewská, členka představenstva společnosti Solaris, vedoucí prodeje a marketingu.

200 autobusů Solaris Urbino 18 pro Bělehrad

Margaret Olszewská – Solaris, Čeran Nebojša – GSP Bělehrad

 Solaris Bus & Coach S.A.

je rodinná firma, kde zakladateli a vlastníky jsou Solange a Krzysztof Olszewští. Firma, známá v celé Evropě, je významným polským výrobcem městských, meziměstských a speciálních autobusů a také nízkopodlažních trolejbusů a tramvají. Od chvíle zahájení výroby v roce 1996 opustilo závod v Bolechově u Poznaně již téměř 10 000 vozidel, které jezdí po silnicích 26 zemí. Spojení vizí a zkušeností vlastníků podniku s nadšením mladého týmu vytvořilo dokonalou organizaci práce a podmínky pro dosažení dalších úspěchů. Solaris se v krátkém čase stal firmou s určujícími trendy ve svém oboru. Již několik let je nezpochybnitelným lídrem mezi dodavateli městských autobusů v Polsku, kde má má více než 50% podílu na trhu. V Německu, s podílem 10%, je třetím a jednoznačně největším neněmeckým dodavatelem městských autobusů.

BusPress: o Solarisu jsme uveřejnili

 TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

foto: ilustrační – Solaris Urbino 18, Dubai

 

 

 

Komentáře uzavřeny.