cz  Czech      uk  EN

SOLARIS č.10 000!

SOLARIS BUS

 V těchto dnech závod Solaris Bolechowo opustil autobus č. 10 000. Jedná se o Solaris Urbino 12 Electric, vyrobený na zakázku pro společnost Rheinbahn z Düsseldorfu v Německu. Další autobus  číslo 10.001 jel do Krakova a je určený pro městský dopravní závod MPK .

(foto: Rheinbahn Düsseldorf)

Výroba nízkopodlažních městských autobusů v Bolechowo začala dne 22. března 1996, kdy majitelé továrny Krzysztof a Solange Olszewski, spolu se skupinou 36 zaměstnanců, začali s realizací smlouvy na dodávku prvních 72 autobusů pro MPK Poznaň. Firma se tak rychle stala lídrem na polském trhu v nízkopodlažních městských autobusech a začala expandovat se svými výrobky na zahraničních trzích.

Dnes, vozidla Solaris – autobusy, městské, meziměstské, trolejbusy a tramvaje jezdí v 28 zemích, ve více než 500 městech, včetně: Berlína, Paříže , Říma a Dubaje. Společnost v současné době zaměstnává 2300 lidí ve čtyřech továrnách nacházejících se ve Velkopolsku a  dalších více než 300 zaměstnanců pracuje v zahraničních zastoupení společnosti. Již několik let po sobě Solaris vyprodukuje více než 1000 vozidel. V loňském roce Solaris prodal 1302 vozů, což představuje absolutní rekord, kterého kdy společnost dosáhla.

solaris_sprzedaz_w_latach_2007_-_2013OK

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

Solaris_logo

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.