cz  Czech      uk  EN

Polský výrobce dopravní techniky Solaris získal prestižní ocenění na veletrzích Transexpo a TRAKO

Elektrický autobus Solaris Urbino 12  (pantograf) s automatickým systémem nabíjením umístěným na střeše, měl premiéru na mezinárodním dopravním veletrhu Transexpo v polských Kielcích.  Na železničním veletrhu TRAKO v Gdaňsku  získala  tramvaj  Solaris Tramino, vyrobená  pro město Jena,  ocenění za nejvíce inovativní  produkt na veletrhu  .

Ve dnech 17. – 19. září na dopravním Transexpo v Kielcích Solaris Bus & Coach získal zlatou medaili pro autobus Urbino za unikátní originální systém rychlého nabíjení s umístěným na střeše autobusu. Jedná se o další oceněný model elektrického autobusu Solaris, kdy  již první autobusy jezdí u dopravců v rakouském  Klagenfurtu a také Brunswicku a Düsseldorfu v Německu.

Další ocenění získal Soaris na mezinárodní železničním veletrhu TRAKO v Gdaňsku  pro tramvaj Tramino „Jena“. Jedná se o první polskou tramvaj určenou pro německý trh, cena byla udělena ve dvou prestižních soutěžích.  Ocenění předsedy Sdružení polských elektrotechniků získala za  mimořádné úspěchy v oblasti elektrotechniky, která jsou dílem polských inženýrů a techniků.  Další  medaile by udělena za inovativní technická řešení Komorou veřejné dopravy. Ocenění je určeno produktům za inovativní technická řešení  pro elektrické trakce ve veřejné dopravě.

TZ: Solaris Bus & Coach SA

BusPress – mediálně podporuje rozvoj elektrických technologií ve veřejné dopravě

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.