cz  Czech      uk  EN

Elektrický, městský autobus Solaris Urbino 12 nabízí efektivní variabilní řešení!

 Plně nízkopodlažní, dvanáct metrů dlouhý elektrický autobus využívá jako základ osvědčenou koncepci modelu Solaris Urbino 12. Konstrukce pohonu těží ze zkušeností získaných při testování  kratšího modelu,  jehož premiéra se uskutečnila na podzim v roce 2011.

Konfigurace technologie elektrického pohonu Urbino 12 Electric nyní přesně splňuje požadavky dopravců. Základem pohonného systému jsou čtyřpólový asynchronní trakční motor a lithium-iontové baterie s originálním zapojením Solaris, vyvinutým vlastním týmem konstruktérů. Jejich výkon a kapacita může být přizpůsobena trase, na které má být jednotka použita.  Vlastní baterie jsou zdrojem energie nejen pro motor, ale také napájí všechny ostatní pomocné systémy, včetně klimatizace a topení, čerpadla posilovače řízení a elektrického pohonu otevírání dveří. Komponenty běžně poháněné vznětovým motorem, například kompresor, byly nahrazeny elektrickými náhradami.

Různé varianty řešení nabíjení

Solaris nyní nabízí tři různá řešení nabíjecích systémů pro Urbino el.  Právě tyto, umožňují přizpůsobení autobusu dané infrastruktuře, provozovatelé nyní mají možnost si nechat nainstalovat zařízení optimální pro jejich podmínky a druh dopravy. První řešení je plug-in, který může být určen jako DC připojení s externí nabíjecí stanicí nebo jako AC připojení s palubním nabíjecím zařízením.  Druhá varianta, která je k dispozici pro elektrické autobusy Solaris Urbino, je indukční nabíjení.  Pod autobusem je naistalována speciální pick-up cívka, která přijímá energii z indukčních cívek umístěných pod povrchem vozovky. Nabíjecí technologie je umístěná na konečných stanicích nebo autobusových zastávkách na trase. Třetí varianta, podobně jako indukční nabíjení je nejnovější řešení Solarisu, jedná se o automatický systém, který nevyžaduje, aby řidič opustil kabinu. Střešní nabíjecí systém, se automaticky připojí k nabíjecí stanici umístěné na konečné, nebo na autobusových zastávkách. Po krátkém, ale silném dobíjení baterie se dostatečně zvýší kapacita, aby autobus bez problému dojel do dalšího nabíjecího bodu, což umožňuje celodenní provoz bez jakéhokoliv omezení.

První zkušenosti a první objednávky

Elektrické autobusy Solaris byly s úspěchem testovány ve více než 30 evropských městech, v různých povětrnostních a jízdních podmínkách. Zkušenosti získané při těchto zkouškách pomáhají v Solarisu přizpůsobovat na míru nabídku pro jednotlivé dopravce, upravit jim autobusy podle požadavků pro potřeby místní infrastruktury. První objednávky na „bateriové“ autobusy Solaris  pochází z měst v Rakousku a Německu. Do konce roku 2013 bude elektrický Solaris Urbino 8,9 LE dodán do Klagenfurtu. Elektrobus standardní délky 12m začne jezdit v Braunschweigu. Další objednávka je z Düsseldorfu a znovu také Braunschweigu, který koupil dva elektrické Solaris Urbino.

Ocenění pro elektrické autobusy SOLARIS

Solaris Urbino, elektrický městský autobus získala první cenu za bateriový  eBUS – autobusy Forum für Verkehr und Logistik. Cena byla předána jménem organizace, kterou založil Svaz německých dopravních podniků (VDV) a pojišťovny DEVK. Odborná porota rozhodla pod záštitou německého spolkového ministra dopravy Dr. Petera Ramsauera, jenž ctí pokrokové technické řešení a koncepty pro jejich provoz.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

 

reklama:

E BUS CITY SHOW BRNO 2013, VÁŽNÉ TÉMA VELETRHU EUROTRANS

 „EUROTRANS, VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

INFORMACE O VELETRHU EUROTRANS, klikni a jsi tam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.