cz  Czech      uk  EN

Elektrický Solaris pro Brunswick

solaris_urbino_12_electric_braunschweig_big

V německém Brunswicku byl oficiálně představen elektrický autobus Solaris Urbino 12 s indukčím systémem nabíjení. Po prezentaci vozidla na okruhu, vyrazil elektrobus  do pravidelného provozu na linku M19 .  Jená se o první z pěti elektrických Solarisů, které budou v pravidelném provozu v Brunswicku již v letošním roce.

Při předváděcí jízdě byl autobus představen hostům, mezi nimiž byli přítomni, mimo jiné, zástupci spolkového ministerstva dopravy a infrastruktury. Měli možnost se seznámit s autobusem Solaris s nulovými emisemi, který po několika minutách bezkontaktní procesu indukčního nabíjení byl připraven k provozu na zkušební jízdě.

Solaris Urbino 12 s elektrickým indukčním nabíjením má pod podlahou nainstalované zařízení, které se spojí se zařízením zabudovaným v infrastruktuře zastávek a plní funkci bezkontaktní nabíječky.  Jen několik minut  stačí, aby  v bateriích byl dostatek elektřiny a mohl pokračovat v jízdě. Výkonné indukční nabíjení PRIMOVE Bombardier umožňuje připojit baterii s kapacitou pouhých 60 kWh, které zabírají velmi málo místa.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

 

 

 

 

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.