cz  Czech      uk  EN

Elektrický autobus Solaris v pravidelném provozu v rakouském Klagenfurtu

Jedná se o úplně první dodávku plně elektrického autobusu Solaris do Rakouska.Počátkem července zahájil pravidelný provoz Solaris Urbino 8,9 LE na městské lince v Klagenfurtu. Elektrický autobus se vyznačuje mimořádně tichým chodem, je vysoce technicky inovativní s moderním designem. Nabíjení baterií je zajištěno technologií  plug-in system. Autobus pro Klagernfurt je vybavený elektrickým topením, klimatizací, ovládáním dveří a také elektrickým posilovačem řízení.

Solaris Urbino 8,9 LE v Klagenfurtu, foto: Solaris

Společnost  Stadtwerke Klagenfurt  koupila autobus v rámci evropského projektu Evropské unie Cemobil. Oddělení výzkumu a vývoje Solaris bude společně s dopravcem sledovat provozní hodnoty a na základě vyhodnocených výsledků se dopravce rozhodne o zařazení dalších autobusů do provozu.  Elektrická verze Solarisu Urbino bude jezdit na trase, která vede od centra města, přes hlavní nádraží do univerzitního kampusu na okraji města.

Plně elektrické autobusy polského výrobce získávají oblibu a uznání mezi zákazníky v Evropě. Další tři 12-ti metrové elektrické autobusy byly prodány do Německa. První zákazník, který si koupil elektrický autobus s indukčním nabíjením byla společnost  Braunschweiger Verkehrs-AG. Další dva byly prodány dopravci Rheinbahn AG z Düsseldorfu.

TZ: Solaris Bus & Coach S.A.

Reklama:

„EUROTRANS VELETRH OBCHODNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ“

Informace o veletrhu EUROTRANS 2013, klik a jsi tam!

Tagy: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.