cz  Czech      uk  EN

Elektrobus Solaris Urbino 12 electric – premiéra na veletrhu IAA v Hannoveru

Solaris představil na veletrhu IAA v Hannoveru nejnovější plně elektrický autobus s bateriovým zdrojem energie Urbino electric ve standardní délce 12m. Výrobce uvádí: jedná se o nový elektrobus, navržený ve prospěch udržitelné elektrické mobility a pro zvýšení kvality životního prostředí ve městech. V Solarisu se více než deset let každodenně intenzivně zabýváme vývojem elektrických vozidel. Solaris si udržuje přední pozici evropského výrobce trolejbusů, je největším světovým tvůrcem programů pro diesel – elektrické hybridní autobusy. Společnost má také bohaté zkušenosti s elektrickými pohony v městských autobusech. První zákazník, dopravní společnost z města Braunschweiger, obdrží elektrobus Solaris v roce 2013.   

Solaris CEO – Solange Olszewska hovoří o autobusu s čistě elektrickým pohonem na baterie: „Tento autobus je opravdovou revolucí ve veřejné dopravě a důležitým krokem směrem k novému využití elektromobilů. Až do nedávné doby se zdálo, že tato vozidla jsou pouze vzdálenou vizí budoucnosti, ale nyní máme Solaris Urbino, elektrický autobus, který dělá naše města lépe obyvatelná.“

Pro elektrobusy Solaris Urbino dodává elektrické vybavení strategický partner Vossloh Kiepe. Německá společnost využila této nabídky, má letité zkušeností jako specialista na elektrické trakční výzbroje a pro Urbino zvolila tu nejlepší technologii. Špičkou je elektrický motor s výkonem 160 kW, se kterým se elektrobus hladce a plynule rozjíždí a zrychluje. Centrální elektrický motor může být použit v běžných typech autobusů, aniž by byly negativně ovlivněny jízdní vlastnosti. Hnací náprava je osvědčená, běžného typu, portálová ZF AV 132.

Provoz zajištují  lithium-iontové baterie s obsaženou celkovou kapacitou 210 kWh. Ta se šetří při každém brzdění s využitím externího plug-in připojení. Solaris instaluje baterie s vhodnou kapacitou na základě individuálních požadavků provozovatelů.

Elektrobus Solaris Urbino 12 má klasické rozměry standardních nízkopodlažních městských autobusů, délku 12 m a 2,55 m na šířku, 30 pevných sedadel a dvě sklopná. Celková kapacita je 85 osob, včetně stojících cestujících. Troje dveře s nízkopodlažními vstupy nabízejí pohodlné nastupování, střední dveře jsou standardně vybaveny sklopnou plošinou pro vozíčkáře

Více o elektrobusech SOLARIS ZDE

Zdroj:TZ Solaris Bus & Coach S.A.

Elektrobus Solaris Urbino 12 electric

 

 

 

 

 

Komentáře uzavřeny.