cz  Czech      uk  EN

Elektrobus Solaris testují na letišti v Hamburku

Solaris Urbino 8,9 LE s čistě elektrickým pohonem testují na letišti v Hamburku. Testy provádí servisní společnost Special Transport and Ramp Services GmbH & Co. KG (STARS), dceřiná společnost Letiště Hamburg (Hamburg Airport). Autobusy jsou na letišti používány pro dopravu pasažérů k letadlům v otevřených terminálech. Ochrana životního prostředí je jedním ze základních pilířů filozofie řízení provozu letiště Hamburk.  V současné době je již v letištní autobusové flotile zařazeno šest autobusů Solaris Urbino 12 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Testy nového elektrobusu mají za úkol ověřit jeho použitelnost v konkrétních podmínkách letiště.

Michael Eggenschwiler, generální ředitel letiště v Hamburku říká: „Záměrně hledáme formy využití nových energií. Zaměřili jsme se na alternativní zdroje energií, vodík, elektřinu a plyn. Podle odborníků tato skupina zaručuje spolehlivou mobilitu při zachování nejčistějšího prostředí.“

Jens Ludwigkeit, výkonný ředitel Solaris Bus Deutschland GmbH, říká: Testování Solaris Urbino s elektrickým pohonem společností STARS  na letišti v Hamburku je představení nejmodernější elektrické technologie v osobní dopravě. Jsme rádi, že zkušenosti vyplývající z této studie přispějí k dalšímu rozvoji našich ekologických vozidel.

Připomínáme: Solaris Urbino electric měl premiéru v roce 2011. Testovaný model v Hamburku je dlouhý 8,9 m a je vybaven elektromotorem s výkonem 120 kW. Inovativní typ klimatizace s integrovaným CO2 tepelným čerpadlem zabezpečuje příjemné teplo ve vozidle s minimální spotřebou energie. Nyní je již k dispozici i Solaris Urbino electric ve 12-ti metrové verzi, který se poprvé představil na veletrhu IAA v Hannoveru.

„DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM“

Informace o autobusech s elektrickým pohonem uveřejňujeme v souvislostech s veletržním projektem BVV EUROTRANS. „DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM“ je jedním z tematických celků veletrhu, který má za úkol představit nové technologie v osobní veřejné dopravě. Na veletrhu EUROTRANS  se představí elektrobusy v interaktivních expozicích v halách i na volných plochách. Cílem je zaujmout, oslovit odbornou veřejnost a případné zájemce o provozování elektrobusů. Věříme, že akce významně pomůže propagovat inovativní technologie ve veřejné dopravě.

 

 

Komentáře uzavřeny.