cz  Czech      uk  EN

Elektrobus VOLVO testují v Nizozemsku

Elektrobus Volvo se systémem indukčního nabíjení byl poprvé testován v nizozemském městě s`Hertogenbosch. Dvanáctimetrový autobus je dle prvních referencí schopen být v provozu až 18 hodin denně, kdy ujede bez problémů více než 280 km. Autobus je v průběhu dne příležitostně dobíjen výkonem 12 kW po dobu několika minut. Pro rychlé nabíjení je používán indukční systém Inductive Power Transfer – kurz IPT. Napájená primární cívka bez kontaktního nabíjení je zabudovaná v povrchu vozovky, komfortní dobíjení baterií probíhá přes snímač umístěný na podvozku. Baterie u autobusů se systémem průběžného indukčního nabíjení mohou být menší až o 75%.

DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM

Test elektrobusu přichází v době, kdy se blíží platnost směrnice EU o snížení limitů emisí oxidu dusíku o 80 % a snížení vylučovaných sazí o 67 % v porovnání se současnou normou. Výrobce uvádí, že přímé náklady na spotřebované palivo jsou pouze zlomkem nákladů oproti dieselovým motorům. Celkové náklady na pořízení takového elektrobusu by měly vrátit během 3-4 let. Ve městě Milton Keynes v Británii bude v létě 2013 v běžném provozu již 8 těchto autobusů.

Zdroj:Conductix

 www.conductix.com

BusPress: Dejme šanci elektrobusům!

 

 

„DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM“

Informace o autobusech s elektrickým pohonem uveřejňujeme v souvislostech s veletržním projektem BVV EUROTRANS. „DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM“ je jedním z tematických celků veletrhu, který má za úkol představit nové technologie v osobní veřejné dopravě. Na veletrhu EUROTRANS  se představí elektrobusy v interaktivních expozicích v halách i na volných plochách. Cílem je zaujmout, oslovit odbornou veřejnost a případné zájemce o provozování elektrobusů. Věříme, že akce významně pomůže propagovat inovativní technologie ve veřejné dopravě.

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.