cz  Czech      uk  EN

Hybridní autobusy Solaris budou jezdit ve Finsku

Společnost Solaris Bus & Coach  v těchto dnech dodala první dva hybridní autobusy Urbino 12,9 m do finského města Tampere. Výrobce deklaruje nízkou spotřebu, až o třicet procent nižší v porovnání s autobusy s konvenčním pohonem. Nové hybridy jsou nápadné svým designem, který navrhnul vítěz veřejné soutěže místních obyvatel Timo Huusko. Symbolika „BlueBlob” modré kapky a čisté ulice vyjadřuje ekologický čistý provoz moderních autobusů.

„Finsko bylo poslední severskou zemí, kde nebyl ještě žádný Solaris. Jsme velmi rádi, že jsme byli schopni to změnit. Doufáme, že je to dobré znamení pro budoucnost a že finské veřejnosti se bude Solaris líbit stejně jako Švédům, Norům a Dánům“ říká Margaret Olszewská, členka představenstva a šéfka marketingu v Solarisu.

Tampere se nachází v jižním Finsku, je jedním z největších průmyslových center země a říká se mu také „Manchester Finska“. Veřejnou dopravu v aglomeraci, která má více než 300.000 obyvatel, provozuje společnost TKL. Na třiceti autobusových linkách je využívaná flotila 135 autobusů. Mezi nimi jsou nyní jako první v zemi dva autobusy Solaris Urbino. Finsko je jednou z dalších 26 zemí, kde na silnici můžeme Solaris potkat

zdroj, foto: TZ  Solaris Bus & Coach

 

EUROTRANS – DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM!

Elektrobusy budou s největší pravděpodobností perspektivní alternativou ve veřejné dopravě.  Veletržní projekt EUROTRANS Veletrhů Brno připravuje program na podporu rozvoje elektrobusů v Čechách a na Slovensku „DEJME ŠANCI ELEKTROBUSŮM“. Akce má upozornit na nutnost omezování spotřeby fosilních paliv, hledání nových alternativních zdrojů energie a uvádění elektromobilů do reálného provozu.  Do projektu se má možnost zapojit kdokoliv, výrobci elektrobusů, dopravci, organizátoři dopravy, investoři, akademická obec. BusPress, dopravní magazín, oficiální mediální partner veletržního projektu EUROTRANS, bude od počátku nového roku uveřejňovat veškeré informace o nových elektrotechnologiích ve veřejné dopravě. Za „elektrobusy“ můžeme ovšem považovat i autobusy s hybridním pohonem a trolejbusy.

Vyvrcholením celé akce bude mezinárodní veletrh EUROTRANS, kde bude vytvořeno příznivé klima pro prezentaci autobusů a vozidel s elektrickým pohonem. Veletrh počítá s interaktivním programem jak v uzavřených halách, tak i na volných plochách, kde bude možnost nové autobusy vyzkoušet, testovat a předvádět. Pro odborné programy budou připraveny dobré technické podmínky v konferenčních prostorách výstaviště.

 

 

 

Tagy: , , , ,

Komentáře uzavřeny.