cz  Czech      uk  EN

Varšava je další město kde budou jezdit elektrobusy Solaris

solaris_urbino_12_electric OK

Městský dopravní podnik ve Varšavě (Miejske Zakłady Autobusowe – MZA) koupí v příštím roce 10 elektrických autobusů Solaris. V dnešních dnech uzavřeli zástupci MZA se zástupci společnosti Solaris Bus & Coach smlouvu na dodávku prvních 10 autobusů Solaris Urbino 12 electric. Jedná se o úplně první obchod uzavřený v Polsku, který zahrnuje nákup, tak velkého množství elektrických autobusů.

První super ekologické autobusy Solaris Urbino 12 Electric budeme moci potkat ve Varšavě již v květnu 2015, dodávka všech ostatních elektrobusů se uskuteční v červnu.

Varšavské elektrobusy budou vybaveny bateriemi s kapacitou více než 200 kWh a trakčními motory s výkonem 160 kW. Nabíjení baterií bude prováděno pomocí modulu plug-in nabíječkou s výkonem 120 kW u které lze snížit nabíjecí výkon až na 40 kW. Konstrukce autobusů budou připraveny tak,  aby  v budoucnu mohlo být používáno rychlonabíjení baterií pomocí zařízení umístěného na střeše vozidla.

Cestující budou moci využívat všech zařízení, která jsou používána i v ostatních autobusech MZA. Počítá se s tím, že do roku 2016 se flotila varšavských elektrobusů se rozšíří minimálně o dalších deset vozidel.

 TZ: Solaris Bus & Coach

Solaris_logo

 

 

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.