cz  Czech      uk  EN

Solaris dodá první dva elektrobusy také do Polska

 

solaris OK

Zástupci Městského dopravního podniku z  Ostrołęce a Solaris Bus & Coach SA  podepsali smlouvu týkající se dodávek dvou plně elektrických autobusů Urbino 8,9 LE Electric. Jedná se o úplně první plně elektrické autobusy zakoupené v Polsku. Inovativní ekologické autobusy budou zákazníkovi  dodány na jaře příštího roku.

Na základě úspěšného výběrového řízení Solaris vyrobí pro MZK v Ostrołęce dva elektrické autobusy v nízkopodlažní verzi s délkou 8,9 metrů. Vozidla budou vybavena elektromotory 160 kW, s kapacitou baterií 160 kWh a s nabíjením plug-in se standardní třífázovou zásuvkou, pomocí speciálního nabíjecího zařízení  –  desky namontované na střechách vozů. Elektrické příslušenství dodá polská společnost MEDCOM.

Jsme velmi potěšeni tím, že v MZK v Ostrołęce se zaměřili na inovativní technologie, kterými jsou  elektřinou poháněné autobusy. Zároveň doufáme, že to je začátek nového trendu v naší zemi, investovat bezemisní  dopravyřekl Dr. Eng. Dariusz Michalak, viceprezident Solaris Bus & Coach SA

Objednané elelektrobusy společností MZK jsou první plně elektrické autobusy zakoupené v Polsku.  Město Ostrołęce se tak připojí k dalším evropským městům, které se již rozhodly zakoupit elektrobusy Solaris . E -BUSY se znakem zeleného jezevčíka byly, nebo brzy budou dodány do Klagenfurtu v Rakousku v Němcku do Berlína, Braunschweigu, Düsseldorfu, Drážďan, Hamburku a také do Västerås ve Švédsku. Elektrický Solaris Urbino 12 je od dubna letošního roku také v Krakově, kde je testován místním dopravním podnikem MPK.

TZ: Solaris Bus & Coach

Solaris_logo

 

 

 

 

 

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.