cz  Czech      uk  EN

Solaris dodá elektrické autobusy do Düsseldorfu

 

Dva autobusy Solaris Urbino 12 Electric pro společnost Rheinbahn AG budou dodány v příštím roce. Elektrický motor 160 kW a baterie s kapacitou 210 kWh zabudované v těchto autobusech zvládnou bez omezení veškeré plánované trasy.  Autobusy jsou vybaveny externím systémem nabíjení  plug-in umístěným na střeše vozidla. Jedná se o jedno z nejnovějších řešení, navržené konstruktéry ze Solarisu.

„Rheinbahn vždy projevuje zájem o nejnovější technologie a jejich výhody. Vycházíme z praktických ověřených zkušeností nových spolehlivých řešení. Nepodléháme jenom módním záležitostem. Při rozhodování bereme hlavně do úvahy skutečné přínosy pro životní prostředí a ekonomická hlediska provozu. Pracujeme na těchto principech“, říká pan Dirk Biesenbach člen představenstva společnosti Rheinbahn Düsseldorf AG.

„Vážíme si velmi spolupráce se společností  Rheinbahn AG. Jedná se o dopravce, který poskytuje nejvyšší standardy kvality a nabízí cestujícím pohodlí.  Proto je pro nás důležité, aby získané zkušenosti jsme uplatňovali při zavádění nejnovějších technologií“, říká paní  Małgorzata Olszewska, ředitelka prodeje a marketingu společnosti Solaris.

Plně elektrická vozidla polského výrobce Solaris, krok za krokem získávají stále větší  důvěru  zákazníků v Evropě, kteří oceňují výhody a možnosti nových technologií.  Postupně nahrazují   stávající, tradiční dieselové jednotky.

 Solaris Urbino 12 Electric

„Již několik měsíců po představení dvanáctimetrového elektrobusu, můžeme se pochlubit čtyřmi  prodanými vozidly v Rakousku a Německu.  Jsem si jistá, že v krátké době toto číslo ještě znásobíme. Vidíme, že přítomnost elektrických autobusů ve veřejné dopravě se stává skutečností „, dodává paní Olszewska.

Polský Solaris je v Düsseldorfu  hodně  známý.  Flotila německého dopravce nyní zahrnuje celkem 78 autobusů Solaris, včetně sedmi Urbino 18 vybavených vyspělou hybridní technologií.

 Solaris Urbino 18 Hybrid v  Düsseldorfu

 

VIDEO: Solaris Urbino Electric

 

Reklama

E  Bus CITI SHOW, elektrobusy, hybridy, trolejbusy –  silné téma veletrhu EUROTRANS Brno 2013!

Eurotrans veletrh obchodních příležitostí“

Více informací o veletrhu EUROTRANS 2013

 

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.