cz  Czech      uk  EN

Škoda Transportation dokončila dodávku tramvají 13T Elektra do Brna

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila významný projekt dodávek nových tramvají pro město Brno v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun. Škoda Transportation v těchto dnech předala tamnímu dopravnímu podniku poslední ze série celkem dvaceti vozidel typu 13T (Elektra).

„Aktuální splněnou zakázkou se podařilo úspěšně navázat na předchozí dodávky nízkopodlažních tramvají pro moravskou metropoli z minulých let. Flotila moderních tramvají Elektra se tak v Brně rozšíří z 29 na 49 tramvají,“ říká předseda představenstva Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

První nové vozy začaly sloužit v Brně už v létě letošního roku, nyní jsme předali zákazníkovi poslední, i ten se brzy dostane do běžného provozu s cestujícími,“ doplňuje viceprezident Škody Transportation Petr Vízdal. Dopravce flotilu nových tramvají dnes představil veřejnosti v centru Brna při slavnostním křtu.

Tramvaje 13T jsou pětičlánková vozidla se třemi hnacími podvozky, které umožňují snadný rozjezd i brždění. Moderní elektrická výzbroj a napěťové střídače tramvaje umožňují rekuperaci energie, což společně s asynchronními trakčními motory snižuje náklady na provoz i údržbu.

V prostorném interiéru je dostatek místa pro osoby se sníženou pohyblivostí či rodiny s kočárky. Vozíčkářům slouží výsuvná plošina v místě druhých vstupních dveří. K pohodlí a bezpečnosti cestujících přispívá kromě snadného nástupu a výstupu do tramvaje i vnitřní a vnější kamerový systém a přehledný informační systém.

 „U nově předávaných tramvají pro Brno je realizováno několik desítek dílčích vylepšení. Mezi největší patří například instalace nového digitálního kamerového systému oproti analogovému, kolizní kamera v kabině řidiče, posuvná okna místo vyklápěcích nebo dveře od nového dodavatele,“ dodává manažer projektu Petr Soubusta.

TZ: Škoda Transportation

 

Roční předplatné časopisu Městská Doprava 2017 za 380,- Kč si můžete objednat právě nyní ZDE

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.