cz  Czech      uk  EN

Rekordní výsledky Škoda Transportation za rok 2015

FOR CITY

Hospodářské výsledky skupiny firem Škoda Transportation za rok 2015 –

Auditované a konsolidované tržby české strojírenské jedničky skupiny Škoda Transportation za loňský rok dosáhly rekordní částky 18,3 mld. korun. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná zhruba o jedenácti procentní nárůst. Čistý zisk celé skupiny představoval 588 milionů korun. Hospodářské výsledky jsou uváděny podle mezinárodních standardů finančního výkaznictví (IFRS).

Skupina Škoda Transportation potvrdila výší tržeb své postavení největší firmy zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. Mezi hlavní aktivity skupiny se silným postavením na domácím i zahraničním trhu patří především výroba tramvají, příměstských elektrických vlaků, lokomotiv a trolejbusů.

V roce 2015 vyrobila skupina Škoda Transportation 92 nízkopodlažních moderních tramvají, z nichž většina šla do zahraničí, a to především do slovenského hlavního města Bratislava a do turecké Konye. Zároveň také vyrobila více než 250 trolejbusů a trakčních výzbrojí pro trolejbusy. Celkový podíl exportu skupiny dosáhl 54 %. Z klíčových zahraničních zakázek uzavřených v roce 2015 lze jmenovat například osm vozů metra pro ruský Petrohrad za 1,6 miliardy korun.

Skupina Škoda Transportation v roce 2015 významně posílila v zahraničí. Koupila totiž kontrolní podíl ve finské společnosti Transtech. Jedná se o jediného finského výrobce železničních a městských kolejových vozidel, který má každoročně několikamiliardové obraty, a v současnosti zaměstnává přibližně 500 lidí.

Skupina firem Škoda Transportation loni zaměstnávala celkem 5 574 lidí, což byl nárůst o téměř tisíc zaměstnanců. Do výzkumu a vývoje každoročně investuje zhruba miliardu korun, za rok 2015 se tato částka vyšplhala zhruba na 1 033 milionů korun.

TZ:Škoda Transportation

Logo Škoda X

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.