cz  Czech      uk  EN

Škoda Transportation posiluje v Číně

Zástupci české Škody Transportation podepsali memorandum o strategické spolupráci s čínskou společností CSR Sifang Quingdao Co.Ltd.. Strany se v něm dohodly na kooperaci, která bude využívat vozidla z portfolia obou společností a dodavatelské řetězce jednotlivých firem. Podpis memoranda se uskutečnil na závěr setkání, kterého se kromě vedení Škody Transportation a CSR Sifang Quingdao zúčastnili také přední představitelé města Qingdao a provincie Shandong s vedením města Plzně a Plzeňského kraje.

Škoda čína

Podepsané memorandum znamená příslib užšího budoucího partnerství mezi oběma firmami. Škoda Transportation tím získává především jedinečnou možnost získat rozsáhlé obchodní příležitosti v Číně. „Na čínském trhnu nelze prorazit bez silné domácího partnera a my jsme ho v podobě společnosti CSR Sifang našli. Minulý rok naše firmy podepsaly kontrakt na poskytnutí licence k technologiím na výrobu nízkopodlažních tramvají typu ForCity Alfa. V příštích letech se v Číně předpokládá rozvoj systémů využívajících „catenary free“ technologie, které v uplynulých měsících naše společnost úspěšně otestovala na tramvajích a CSR Sifang o ně projevil velký zájem,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

„Catenary-free“ řešení otestované Škodovkou je kombinací pohonu z baterií a superkapacitorů, tzn.  bez napájení přes pantograf. Tento typ pohonu tramvají se využívá hlavně v případě, kdy tramvaj má zajet do oblastí, kde není nainstalována trolej. Pohon může být použit také v případě poruchy vrchního elektrického vedení, tak aby tramvaj nebránila plynulosti silničního provozu.

CSR Sifang Quingdao Co. Ltd. je klíčová dceřiná společnost čínského strojírenského gigantu CSR Corporation Limited. Zaměřuje se například na výrobu vysokorychlostních vlaků, příměstských železničních vozidel nebo metra. Firma má obrovský moderní výrobní areál o rozloze 1 340 000 m2, kde se při výrobě využívají nejpokročilejší technologie. CSR Sifang má vedoucí úlohu v oblasti výzkumu a vývoje vysokorychlostních elektrických jednotek. Jejich nejnovější generace dokonce vytvořila světový železniční rychlostní rekord na trati s běžným provozem.

Loňský prodej licence na tramvaj ForCity Alfa potvrdil, že naše tramvaj, která jezdí rovněž v hlavním městě Praha a v lotyšské metropoli Rize, patří mezi technologickou špičku. Nedávno v Číně společnost CSR Sifang Quingdao vyrobila první prototyp této tramvaje a začíná ji nabízet na tamním trhu, kde je více než 160 měst s minimálně jedním milionem obyvatel, které plánují velké investice do rozvoje infrastruktury, dodává Petr Vízdal, ředitel Business developmentu společnosti Škoda Transportation. V souvislosti s poskytnutím licence také dochází ke školení  čínských odborníků ve výrobních závodech Škoda Transportation.

 Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z předních evropských firem v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Tržby skupiny se každoročně pohybují okolo 15 miliard korun a stabilně už několik let zaměstnává zhruba čtyři tisíce lidí. Škoda Transportation má několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i v Číně, Polsku, Maďarsku, Rusku a Německu. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun. Více na: www.skoda.cz

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.