cz  Czech      uk  EN

Škoda Transportation dokončila dodávku tramvají do Bratislavy

tramvaj_forcity_plus_bratislava_30t

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila jeden z nejdůležitějších zahraničních projektů pro slovenské hlavní město. Škoda Transportation v minulých dnech předala do Bratislavy poslední ze série celkem šedesáti moderních vozidel ForCity Plus v jednosměrné i obousměrné variantě.

„Nové tramvaje výrazně zvyšují komfort cestování v Bratislavě. I díky modernizaci vozového parku spokojenost cestujících s MHD roste. Do konce dubna by všechny nové tramvaje měly sloužit v provozu s cestujícími,“ uvedl ředitel divize Elektrické dráhy Dopravního podniku Bratislava Roman Masár, který ocenil i profesionální spolupráci se škodováckými odborníky.

„Jsme potěšeni, že jsme předali všech šedesát nových tramvají v termínu. První vozy byly představeny a uvedeny do zkušebního provozu v Bratislavě před více než rokem v listopadu 2014 a od té doby již naše tramvaje završily více než jeden milion ujetých kilometrů v běžném provozu s cestujícími,“ říká Václav Petr, projektový manažer Škoda Transportation.

Pětičlánkové tramvaje ForCity Plus jsou dodávány zákazníkovi ve dvou provedeních o délce 32,5 m a šířce necelých 2,5 m. Všechna bratislavská vozidla jsou určena pro rozchod 1000 mm a jejich koncové podvozky jsou plně otočné. Maximální provozní rychlost vozů je 65 km/h. „S našimi tramvajemi v moderním designu jsou v Bratislavě velmi spokojeni. Vozidla nabízejí dostatek místa pro až 350 cestujících, klimatizaci, vhodné umístění zádržných systémů, výklopnou plošinu pro cestující se sníženou pohyblivostí, přehledný audiovizuální, informační a kamerový systém a také zařízení pro hlasovou komunikaci mezi nevidomými cestujícími a řidičem,“ doplňuje Jaromír Jelínek, Vice president Sales Škoda Transportation.

Škoda Transportation loni zakončila několik dalších dodávek moderních tramvají ForCity, konkrétně 72 vozů ForCity Classic pro tureckou Konyu a 31 vozidel pro maďarské město Miskolc. V současnosti společnost pracuje například na více než třiceti nejmodernějších tramvají ForCity Alfa pro pražský dopravní podnik vybavených mimo jiné klimatizací a Wi-Fi a na dvaceti vozidlech pro Brno. Před měsícem navíc zahájily běžný provoz s cestujícími tramvaje 27T v čínském městě Qingdao. Byly vyvinuté pro čínský trh ve spolupráci mezi Škodou Transportation a čínskou společností CRRC Qingdao Sifang.

TZ: Škoda Transportation

Logo Škoda X

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.