cz  Czech      uk  EN

Tramvaje Škoda ForCity Alfa v Praze najely dvacet miliónů kilometrů

tramvaj_forcity_alfa_praha_-_nova_(2)

Moderní tramvaje ForCity Alfa dosáhly v Praze významného jubilea. Vozidla úspěšně završila dvacet milionů ujetých kilometrů v provozu s cestujícími. Plzeňská Škoda Transportation vyrobila pro Dopravní podnik v Praze již celkem 157 tramvají ForCity Alfa. Od loňského roku bylo navíc do našeho hlavního města dodáno 32 těchto vozidel v novém designu s WiFi a klimatizací.

„Cestující se mohli našimi tramvajemi svézt poprvé před více než pěti lety. Od té doby najely neuvěřitelných dvacet milionů kilometrů. Lze tak říci, že nové tramvaje v Praze již 500x objely zeměkouli okolo rovníku. Vozidla ForCity Alfa navíc prošla v loňském roce úpravou designu, interiéru i několika technickými změnami, které zvyšují pohodlí při cestování,“ říká projektový manažer Škoda Transportation Radek Elhota.

Cestující v nově dodávaných tramvajích ocení zejména výkonnou klimatizaci, WiFi s moderní technologií LTE a dřevěné sedačky byly nahrazeny oblíbenými plastovými. Praha získá do roku 2018 celkem 125 kusů těchto vozidel.

Nový design je zřetelný zejména na čele vozidel, kde byla výrazně upravena barevnost, například střední díl čela vozu a rám čelního okna jsou nově žlutooranžové. Kromě úprav interiéru a designu došlo i k promítnutí dlouhodobých poznatků z provozu do řídícího softwaru vozu.

„O tom, že škodovácké tramvaje z rodiny ForCity jsou kvalitní a je o ně zájem svědčí i další nedávná jubilea v zahraničí. V lednu v Bratislavě najely tramvaje ForCity Plus první milion kilometrů a v únoru třicet jedna našich tramvají ForCity Classic v maďarské Miskolci již dokonce dva miliony kilometrů. Další tramvaje překonávají každý den tisíce kilometrů také v turecké Konye nebo lotyšské Rize,“ dodává Radek Elhota.

TZ: Škoda Transportation   

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU- WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS. CZ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.EU

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.