cz  Czech      uk  EN

Další bateriové tramvaje Škoda ForCity Classic do Turecka

eskisehir_orez

Bateriové tramvaje Škoda ForCity Classic do Turecka, ilustrační foto: Škoda Transportation

Škoda Transportation získala v Turecku novou zakázku na moderní bateriové tramvaje –

Škoda Transportation dodá unikátní bateriové tramvaje pro turecké město Eskişehir – navazuje tím na předchozí dodávky 72 vozidel do tureckého města Konya. Plzeňská společnost pro dopravní podnik v Eskişehiru vyrobí celkem čtrnáct plně nízkopodlažních moderních vozidel ForCity Classic. Hodnota zakázky je více než 26 milionů Euro.

„Nové, vysoce komfortní tramvaje dodáme tureckému zákazníkovi do devatenácti měsíců od podpisu smlouvy. Zakázka pro Eskişehir je dalším významným exportním úspěchem Škody v poslední době a potvrzuje vysokou kvalitu našich vozidel,“ uvedl Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

Vozidla ze Škodovky budou vybavena výkonnými trakčními bateriemi – díky tomu je bude moci dopravce v Eskişehiru provozovat na více než kilometrovém úseku bez trolejového vedení, který město plánuje vybudovat. Bateriový pohon tramvají se obecně využívá hlavně v případě, kdy tramvaj má zajíždět do oblastí, kde není nainstalována trolej, například z estetických důvodů v historických centrech měst. Pohon může být použit také v případě poruchy vrchního elektrického vedení, tak aby tramvaj nebránila plynulosti silničního provozu.

Turecký Eskişehir, který v posledních letech prochází dynamickým rozvojem, má v současné době zhruba 700 tisíc obyvatel a leží na západě země na jedné z hlavních spojnic mezi Ankarou a Istanbulem . „Více než třicet metrů dlouhé plně klimatizované vozidlo nabídne prostor až pro 276 cestujících. Tramvaje mají jednosměrné provedení a jsou uzpůsobeny pro rozchod 1000 mm. V interiéru vozů nebudou žádné schody a přístup do vozidel zajistí čtyři dvoukřídlé a dvě jednokřídlé dveře. Vozidla mají také elegantní design, který zapadá do koloritu města Eskişehir,“ doplňuje Olesea Lachi, Sales Area Manager Škoda Transportation.

Zakázka pro Eskişehir, kterou Škoda získala i díky vítězství nad místním výrobcem Bozankaya A.S., navazuje na nedávno završený úspěšný projekt v Turecku. V tureckém městě Konya už od roku 2015 vozí cestující plně nízkopodlažní škodovácké tramvaje ForCity Classic. I v tomto městě je část flotily vozidel uzpůsobena jízdě nezávisle na trakčním vedení. Škoda Transportation do Konye dodala šedesát moderních nízkopodlažních tramvají a také dvanáct tramvají s bateriovým pohonem.

TZ: Škoda Transportation

 

Logo Škoda X

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.