cz  Czech      uk  EN

Tramvaje Škoda ForCity Classic najely v Maďarku dva miliony kilometrů

tramvaj_forcity_classic_miskolc_(9)

Moderní tramvaje ForCity Classic dosáhly v maďarském městě Miskolci významného jubilea. Vozidla úspěšně završila dva miliony ujetých kilometrů v provozu s cestujícími. Plzeňská Škoda Transportation vyrobila pro tamní dopravní podnik celkem 31 tramvají a zajišťuje rovněž full servis svých vozidel.

„Cestující se mohli poprvé našimi tramvajemi svézt před více než dvěma lety, v lednu roku 2014, kdy v ulicích maďarského města začal sloužit první nový vůz. Díky dodávce škodováckých vozidel je vozový park tramvají Miskolce v současné době asi nejmodernější v Maďarsku. Nová vozidla totiž nahradila drtivou většinu několik desítek let starých tramvají, které dosud cestujícím sloužily,“ uvedl manažer projektu Václav Trkovský ze Škody Transportation.

„Škodovka má na své tramvaje pozitivní reference – zákazník ocenil nejen včasnost dodávek, technickou úroveň vozidel, ale například i nízké náklady na spotřebu elektrické energie,“ říká Václav Trkovský. Moderní plně nízkopodlažní tramvaj ForCity Classic Miskolc vychází z osvědčených konstrukčních řešení. Je obousměrná pětičlánková se třemi pevnými podvozky, z nichž dva krajní jsou hnané a prostřední běžný. S šířkou 2,65 metru je to nejširší vůz, který Škoda Transportation vyrobila. Při konstrukci vozidla výrobce kladl důraz na minimalizaci hmotnosti, instalaci úsporných agregátů a osvědčených komponent, s cílem minimalizovat provozní náklady vozidla.

„Do tramvaje se vejde více než 300 cestujících, kteří přivítali vysoký komfort tramvají včetně moderního informačního systému s LCD obrazovkami,“ doplňuje Václav Trkovský. Samozřejmostí je klimatizace i dostatek prostoru pro kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. Kromě technologických výhod nabízí tramvaj i zajímavý moderní design. Barevný motiv zelených květin na bílém podkladu vybírali v anketě obyvatelé Miskolce.

TZ: Škoda Transportation

Logo Škoda X

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ – WWW.CZECHBUS.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.