cz  Czech      uk  EN

Nové možnosti nabíjení zvyšují provozní flexibilitu elektrických autobusů BYD ADL

Společnosti BYD UK a Alexander Dennis Limited (ADL) dnes společně potvrdili, že jejich partnerství v oblasti elektrických autobusů, zvyšuje provozní flexibilitu zavedením dalších možností nabíjení. Kromě nabíjení střídavým proudem mohou být všechny elektrobusy s nulovými emisemi vybaveny zásuvkami stejnosměrného proudu, zatímco dvoupodlažní autobusy mají také možnost nabíjení prostřednictvím střešních spojovacích lišt, OppCharge.

.

.

BYD je světovým lídrem v oblasti bateriových pohonů u autobusů a elektrické mobility, zatímco ADL je dceřinou společností předního nezávislého globálního výrobce autobusů NFI Group Inc. (NFI).

Toto partnerství, které od svého zahájení před pěti lety dodalo a přijalo objednávky na více než 750 elektrických autobusů, má za sebou dobré výsledky spolupráce s dodavateli veřejných služeb a dodavateli infrastruktury pro dodávky řešení technologií na klíč u provozovatelům autobusů.

Standardně jsou jednopodlažní autobusy BYD ADL Enviro200EV a dvoupodlažní autobusy BYD ADL Enviro400EV vybaveny duálními zásuvkami střídavého proudu, což umožňuje jejich nabíjení jednou zástrčkou 40kW nebo dvěma zástrčkami pro kombinovaný nabíjecí výkon 80kW. Díky kompaktní infrastruktuře je nabíjení střídavým proudem i nadále vysoce nákladově efektivním řešením pro většinu případů použití v autobusových depech.

DC nabíjení pomocí stejného připojení nabízí vyšší nabíjecí výkon a je nyní k dispozici jako volitelná výbava u všech jednopodlažních a dvoupodlažních elektrických autobusů BYD ADL. Baterie lze u BYD ADL Enviro200EV nabíjet až 102 kW a u BYD ADL Enviro400EV až 112 kW.

Společnost BYD na základě svých odborných znalostí v oblasti technologie baterií a správy energie vyvinula novou technologii distribuce vysokého napětí. Všechny elektrické autobusy BYD ADL lze volitelně specifikovat s možností nabíjení střídavým i stejnosměrným proudem na stejném vozidle. Navíc, aby byla zajištěna flexibilita parkování během nabíjení, systém nabízí možnosti nabíjení s umístění zásuvek, u kterých zákazníci mohou specifikovat různé instalace AC a nebo DC zásuvek v blízkosti nebo vně, podle typu vozidla.

I když řada baterií pohodlně pokrývá mnoho celodenních nároků na provoz, dobíjení s vysokým výkonem může dále zvýšit provozní flexibilitu dvoupatrového autobusu BYD ADL Enviro400EV, který lze nyní vybavit střešními lištami pro připojení k pantografům postaveným podle mezinárodního standardu OppCharge. Systém BYD Battery Thermal Management System (BTMS) je nainstalován s kapacitou dodávat špičkový nabíjecí výkon 300 kW pro rychlé dobíjení baterií. Lze použít i při nižším výkonu v autobusových depech, kde omezení infrastruktury znemožňují další instalace nabíječek v parkovacích pozicích vozidel. BTMS je kapalinou chlazená, bezemisní technologie navržená k udržení optimální teploty baterie a tím k maximální účinnosti vozidla.

Paul Davies, prezident a výkonný ředitel ADL, uvedl: „Jako firma se pyšníme inovacemi se zaměřením na zákazníka a chápeme, že provozovatelé autobusů vyžadují provozní flexibilitu, aby usnadnili přechod na autobusy s nulovými emisemi. Proto přidáváme řešení pro nabíjení stejnosměrným proudem a pantografové nabíjení pro naše elektrické autobusy, které jsou postaveny v Británii, aby prospěly naší ekonomice a rozvíjely odborné znalosti země v oblasti čistých vozidel.“

Frank Thorpe, generální ředitel společnosti BYD UK, uvedl: „Tento vývoj kromě své schopnosti výroby BEV zdůrazňuje světově proslulou odbornost společnosti BYD v oblasti technologie baterií a správy energie. Spolupráce s provozovateli veřejné dopravy nám umožnila vyvinout řešení, která zvýhodní zákazníky. Pomáháme přinášet čistou a udržitelnou veřejnou dopravu stále více lidem ve městech po celé Velké Británii. “

První elektrobusy BYD ADL s DC zásuvkami a střešními nabíjecími lištami budou dopravcům ve Velké Británii dodány letos na jaře a v létě.


Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.