cz  Czech      uk  EN

MAN Lion´s Regio L – Společnost Tourbus převzala tři nové autobusy MAN

Předání nových autobusů proběhlo v servisním středisku společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. v Rousínově slavnostní předání tří nových autobusů MAN Lion´s Regio L společnosti Tourbus, a.s. Nové autobusy budou od 1.10.2012 vozit cestující v rámci integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje na regionální lince č.107 Vyškov – Rousínov – Brno. Jejich provozovatel, společnost Tourbus, a.s. patří v České republice k nejvýznamnějším dopravcům v oblasti pravidelné silniční dopravy. Její linky mimo jiné spojují ČR s řadou evropských zemí.

Tourbus, a.s. vznikl v roce 1993 jako dceřiná společnost jednoho z prvních privatizovaných ČSAD v ČR. V následujících letech společnost postupně získala rozhodující vliv v holdingovém uskupení dopravních a servisních firem, které provozují autobusovou dopravu, brněnské autobusové nádraží Zvonařka a opravárenskou činnost.

 Obchodní ředitel MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. Tomáš Bretfeld (vpravo) symbolicky předává klíčky od autobusu Ing. Antonínu Grundovi, místopředsedovi představenstva Tourbus, a.s.   

Technické údaje autobusu Lion’s Regio L společnosti TOURBUS:

Délka: 13 900 mm Šířka:  2 550 mm

Celková výška: 3 400 mm

 Max. přípustná hmotnost: 25 530 kg

Rozvor: 6 600 mm

Průměr otáčení: cca 22 200 mm

Výška ke stání: max. 2 210 mm

Převis vpředu / vzadu: 2 780 mm / 3 050 mm

Nástupní výška: 350 mm

Počet míst k sezení / ke stání: 61 / 40

Místo pro kočárek ano

Motor: 294 kW (400 k) D 2066 LUH 34 (Euro 5)

Převodovka: 6stupňová synchronizovaná přímo řazená ZF

Objem nádrže: 300 l + přídavná 210 l Přední náprava: nezávislé zavěšení kol

Hnací náprava: hypoidní

Odpružení vpředu / vzadu pneumatické / pneumatické

 Rozměr pneumatik: 295/80 R 22,5

Velikost zavazadlového prostoru: 5,6 m³

Úhel natočení kol na přední nápravě 56°

 Bezpečnostní systémy EBS včetně funkce ABS, ASR ESP

Dveře 2:  jedno- / dvoukřídlé

Klimatizace Spheros (max.chladicí výkon 33 kW)

Zasklení bočních oken dvojité

Rádio Blaupunkt CRD 47 Barva modrá metalíza

Odbavovací systém Mikroelektronika

Informační systém Bustec

 Meziměstské autobusy MAN Lion’s Regio

Autobus MAN Lion’s Regio s výškou podlahy 860 mm a výškou vozidla 3,4 m je představitelem vysokopodlažního autobusu v rámci segmentu regionální linkové dopravy, který může být nasazen také na kratší příležitostné zájezdy např. během víkendu. Se sedadly zájezdového autobusu, kuchyňkou a toaletou je možné ho zcela přizpůsobit výletnímu využití. Protože se ve všední dny osvědčuje při nasazení na linkách a o víkendech jako autobus na zájezdy, je MAN Lion’s Regio s oblibou označován za „autobus, který umí vydělávat dvakrát“ nebo za „to nejlepší ze dvou různých světů“. Je vybaven výměnnou podestou a rovněž na přání zdvihacím zařízením pro invalidní vozíčky v oblasti zadního nástupu. Po osmé v řadě zvítězil ve čtenářské anketě německé vydavatelské skupiny „Nejlepší užitková vozidla 2012“ v kategorii „meziměstské autobusy“. Moderní již vícekrát oceňovaný design v sobě slučuje díky hluboko usazeným bočním oknům prvky linkového autobusu i plnohodnotného zájezdového autobusu. Pocit velkorysého prostoru je vyvolán díky velkoplošnému bočnímu prosklení, velké výšce ke stání a objemným, volně přístupným prostorům pro odkládání zavazadel. MAN nabízí řadu Regio ve třech verzích. Dvě jsou dvounápravové: první o délce 12,25 m s 49 až 55 sedadly a druhá pod označením MAN Lion´s Regio C s délkou 13,01 m s maximálním počtem sedadel 59. Třínápravová verze MAN Lion’s Regio L měří 13,90 m a disponuje 57 až 63 místy k sezení. U podvozku se u Lion´s Regio jedná o plnohodnotný a robustní konstrukci zájezdových autobusů MAN. Zadní náprava je hypoidní, u třínápravové verze je doplněna o adhezně řízenou vlečenou nápravu.

Naproti tomu z oblasti linkové dopravy pocházejí horizontálně vestavěné motory   D 20 Common Rail o výkonu 320 či 360 k. S elektronicky řízeným filtrem pevných částic CRTec® vyhovují standardu EEV, což se cení zejména u regionální linkové dopravy. Nejsilnější motorizaci představuje 400 k silné provedení, které s bezúdržbovým katalyzátorem MAN PM-KAT® plní aktuálně platnou normu     Euro 5.

Další informace na www.mantruckandbus.cz

Program Efektivní doprava společnosti MAN Truck & Bus Nárůst dopravy a provozu na evropských silnicích dále zesiluje. Současně se doprava kvůli dlouhodobě omezeným zdrojům energie stává dražší. Jako jeden z předních světových výrobců nákladních vozidel a autobusů vytváří MAN Truck & Bus důležitý příspěvek k neustálému zvyšování efektivity dopravy. MAN nabízí rozsáhlý program pro snižování celkových provozních nákladů (Total Costs of Ownership). Efektivita dopravy sdružená v oblastech technologie, servisu, řidiče a budoucí expertizy chrání životní prostředí a je přidanou hodnotou pro naše zákazníky.

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.